Суббота, 20.04.2024
НА ПЧЕЛЬНИКЕ
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
Модератор форума: APITO  
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Инструмент за пчелар » ИНСТРУМЕНТИ ЗА ПЧЕЛАРЯ (СТАНОК ЗА РАЗПЕЧАТВАНЕ НА ПИТИТЕ)
ИНСТРУМЕНТИ ЗА ПЧЕЛАРЯ
ЗаркоДата: Среда, 10.08.2011, 20:46 | Сообщение # 46
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
APITO, нямам идея защо е подменено клипчето, не съм слагал това аз.

Редактирано е от HOST
Добавлено (10.08.2011, 20:46)
---------------------------------------------
Сообщение отредактировал HOST - Вторник, 09.08.2011, 14:45

Ето това сложих http://www.youtube.com/watch?v=W2tBlcIJPlg&feature=related


Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...

Сообщение отредактировал HOST - Четверг, 11.08.2011, 08:21
 
haralampiДата: Среда, 10.08.2011, 21:14 | Сообщение # 47
Болгария. Veliko Tărnovo. Byala Cherkva.
Группа: Проверенные
Сообщений: 70
Статус: Offline
И аз точно за това последното клипче говорих - изглежда много арна работа така smile

п.п. ама ка да се направят ножовете, ще ми трябва мнение на стругар + ел. техник .... или неква подобна комбинация, аз изобщо си нямам на идея как да стане тази система, но изглежда сполучлива.
 
HOSTДата: Четверг, 11.08.2011, 08:19 | Сообщение # 48
Россия. Курск.
Группа: Администраторы
Сообщений: 160
Статус: Offline
Quote (Зарко)
Редактирано е от HOST
Добавлено (10.08.2011, 20:46)

Для удобства пользователей, я вставил код видео на которое была дана ссылка в сообщении Зарко,
Я обещаю, что больше ничего на Болгарском форуме редактировать не буду.
Примите мои извинения.
 
drdpopovДата: Четверг, 11.08.2011, 10:10 | Сообщение # 49
Болгария. Sandanski.
Группа: Проверенные
Сообщений: 79
Статус: Offline
За да не ти зацепва-трябва питата да е поставена в рамка,която да се движи и да понася питата надолу.
 
APITOДата: Пятница, 12.08.2011, 09:55 | Сообщение # 50
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Да така е колега ,трудно е без водене на рамката сигурно и затова руските колеги са избрали варианта с хоризонталното разпечатване .Зарко има идея -нека я качи да се види от всички дано стигнем донякъде.Трудна е тая идея с вертикалното но пък ако стане ще е много добре.
 
drdpopovДата: Понедельник, 15.08.2011, 10:53 | Сообщение # 51
Болгария. Sandanski.
Группа: Проверенные
Сообщений: 79
Статус: Offline
вертикалното спускане трябва да има водач,при хоризонталното водача са ръцете на пчеларя.ако успееш да ги замениш с механичен и автоматизиран водач ще стане.
 
ЗаркоДата: Понедельник, 15.08.2011, 13:10 | Сообщение # 52
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Идеята ми е както са наредени на станока и се избутват към ножовете, там където влиза за разпечатване разтоянието да е по-голямо от широчината на рамката и тя свободно да пада без да се заклинва. За да не се завърти обаче ще има едни палчета разположени шахматно. Като се закачи единия край на рамката, другия ще пада надолу. Следващото палче ще е на такова разтояние, че като се закачи на новото, ще се откачи от първото и така докато мине през ножовете.
Нещо такова:


Ще го пробвам това, като имам време.


Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
DANДата: Понедельник, 15.08.2011, 15:46 | Сообщение # 53
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Здравейте колеги!
С ел. ножа стигнах до тук. Остана най-тънката работа да се запои и да се направи дръжка.
Прикрепления: 9424248.jpg (176.2 Kb) · 9548452.jpg (188.6 Kb)


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
drdpopovДата: Понедельник, 15.08.2011, 17:03 | Сообщение # 54
Болгария. Sandanski.
Группа: Проверенные
Сообщений: 79
Статус: Offline
Дръжката непременно да е дървена и по-широка от металната дръжка,че много пари като работи.аз сега ще сменям дръжката.
 
APITOДата: Понедельник, 15.08.2011, 19:00 | Сообщение # 55
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Колега DAN много добре изглежда.Както казва колегата drdpopov-дръжката да е по-широка(и по-дебела) а също и връзката с захранващия кабел гледай да я направиш колкото може по-близо до острието за да не пари.При запояването слагай повече калай за да може след това да го шлайфаш и да стане гладко.Не е било необходимо да режеш ъгълчетата на местото за огъване ,поне на долната сгъвка-горе може че след това трудно се запълва.Капачето ми се струва малко високо но може да е от снимката.Ще стане хубав -браво! wink
 
DANДата: Вторник, 16.08.2011, 15:46 | Сообщение # 56
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Благодаря Ви! Ще се постарая. Малко ме притеснява запояването, защото не съм запоявал такива големи детайли. Предполагам, че така трябва да се постъпи. Първо ще ги намажа с киселина. После ще ги калайдисам по отделно и след като ги долепя ще понатрупам малко калай от двете страни. След това шлайфам и съм готов.

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Вторник, 16.08.2011, 15:56 | Сообщение # 57
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Калайдисай и острието и капачето предварително колега и трупай повече калай.След запояването шлайфай с малко ъглошлайфче и четка със шкурка -200-250 има ги по магазините...и си готов .Другото и много важно условие е да подбереш правилното напрежение и ампераж-не знам с какво ще го захранваш,като температурата не трябва да надвишава 115-120 градуса.Успех колега!!А също и на другите колеги които решат да си го направят!
 
drdpopovДата: Среда, 17.08.2011, 10:51 | Сообщение # 58
Болгария. Sandanski.
Группа: Проверенные
Сообщений: 79
Статус: Offline
С ампеража аз се измъчих,но на края го издокарах-използвам захранване за лап топ.има 20 волта напрежение и 4 ампера.
 
ЗаркоДата: Среда, 17.08.2011, 12:46 | Сообщение # 59
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Освен да направим манифактура за производството на ножове biggrin

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
stefanbgДата: Суббота, 04.02.2012, 15:16 | Сообщение # 60
Болгария. Lovech.
Группа: Проверенные
Сообщений: 10
Статус: Offline
Зарко,
този клип и още много подобни ме амбицираха да помисля за направата на такъв уред за разпечатване. Но ти виждал ли си го на живо? Например от какво са направени ножовете, с какъв профил са, как са хванати медните тръби за тях. Аз имам разни идеи, но при условие, че някой го е направил, не си струва да експериментирам - все пак никой не се напъва да измисля колелото наново.
Също как се работи с рамките с разделител.
http://www.youtube.com/watch?v=9FGHfzADydI&feature=related тук например работи с рамки с разделител, може да се регулира и височината на ножа, но конструкцията е усложнена.
Нов съм в този форум и моля за извинение, ако нещо не излиза, както трябва.

Добавлено (04.02.2012, 15:16)
---------------------------------------------
Съжалявам, но не разбрах как да сложа активен линк и затова трябва да се копва и пейства. Ще се постарая за следващия път да се справя по-добре!
 
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Инструмент за пчелар » ИНСТРУМЕНТИ ЗА ПЧЕЛАРЯ (СТАНОК ЗА РАЗПЕЧАТВАНЕ НА ПИТИТЕ)
Поиск:



Free counters!
Проверка тИЦ и PR
Verification: 4238634e5a51a6dc
Copyright MyCorp © 2024