Четверг, 28.03.2024
НА ПЧЕЛЬНИКЕ
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 3 из 9
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
  • 9
  • »
Модератор форума: APITO  
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Инструмент за пчелар » ИНСТРУМЕНТИ ЗА ПЧЕЛАРЯ (СТАНОК ЗА РАЗПЕЧАТВАНЕ НА ПИТИТЕ)
ИНСТРУМЕНТИ ЗА ПЧЕЛАРЯ
haralampiДата: Четверг, 04.08.2011, 21:27 | Сообщение # 31
Болгария. Veliko Tărnovo. Byala Cherkva.
Группа: Проверенные
Сообщений: 70
Статус: Offline
Цеко имаш ли снимки на машината ти за разпечатване.
 
APITOДата: Четверг, 04.08.2011, 22:04 | Сообщение # 32
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Нямам никави снимки засега колега ,сега в етап на създаване... biggrin Има дреболии с които засега не мога да се справя като например криволиченето на рамката във вертикална посока но ще я докарам до някъде-нема начин да не стане.Ако постигна резултати тоя форум ще е първия в който ще споделя резултати за постигнатото.
 
haralampiДата: Четверг, 04.08.2011, 23:16 | Сообщение # 33
Болгария. Veliko Tărnovo. Byala Cherkva.
Группа: Проверенные
Сообщений: 70
Статус: Offline
Оф, а дано - аз как ли не съм го мислил, но това разпечатване не мога да го сътворя.
 
ЗаркоДата: Пятница, 05.08.2011, 10:32 | Сообщение # 34
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Ами ако се пуска рамката с тясната страна надолу? Така няма да има криволичене и запъване. И ножа ще е необходимо да е по-къс или пък да се сложи с по-голям наклон за по-лесно рязане.

Нещо такова


Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
drdpopovДата: Пятница, 05.08.2011, 11:00 | Сообщение # 35
Болгария. Sandanski.
Группа: Проверенные
Сообщений: 79
Статус: Offline
Моята рационализация за пробиване на дупки по рамките е следната-направил със си шаблончета,дъбови летви с размерите на всички видове рамки които имам-ДБ,Рут и магазинни.На всяка летва съм пробил необходимите дупки.Когато трябва да пробивам рамките,налагам шаблончето на всяка страна на рамката последователно и с бормашина пробивам дупките, като бургията влиза през шаблончето и пробива подлежащата летва.Става много бързо.Така съм го решил този въпрос и за сега съм доволен.Исках да видя и друго мнение.Не ми се удава добре само обтелването на рамките-тела ми остава малко лабав и после някои пити се клатят.виждал съм някакви обтегачи по клипчетата,но не ми е много ясно.
 
haralampiДата: Пятница, 05.08.2011, 12:19 | Сообщение # 36
Болгария. Veliko Tărnovo. Byala Cherkva.
Группа: Проверенные
Сообщений: 70
Статус: Offline
Как ги обтелваш?

п.п. Зарко нещо такова бях гледал в клип на един руски пчелар - само, че бяха два ножа поставени така /\ като върха е заострен. ... но по дяволите не мога да намеря клипа.
 
APITOДата: Суббота, 06.08.2011, 09:10 | Сообщение # 37
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Зарко,виждал съм го това така ще е по-лесно за изработка но идеята ми е друга.Тука докато поставяш и вадиш не спестяваш време аз бих го постигнал горе долу и с електрическия нож.В общи линии мисля като наредиш 10 тина пити например, само да ги прибутваш да падат една след друга.Ако се направи по този начин на снимката ще трябва да слагаш една по една питите а и ще стане много високо а отдолу ще има вана за отпечатките и разстояние за тенекията.
 
drdpopovДата: Понедельник, 08.08.2011, 10:13 | Сообщение # 38
Болгария. Sandanski.
Группа: Проверенные
Сообщений: 79
Статус: Offline
Харалампи,обтелвам на ръка.Затова не мога да изпъна тела добре.Слагам 2 хоризонтални и 3 вертикални тела на голяма ДБ.
 
ЗаркоДата: Понедельник, 08.08.2011, 13:00 | Сообщение # 39
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
APITO, разбирам каква ти е идеята ама ще е трудно изпълнима ако нищо не придърпва или бута рамката. Ако се сложи някакво палче да я държи да не се изкривява то отделно ще прилага усилие, което трябва да се преодолее. А целта е да стане максимално опростена доколкото те разбирам. Хм, ще се мисли.

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
drdpopovДата: Понедельник, 08.08.2011, 16:39 | Сообщение # 40
Болгария. Sandanski.
Группа: Проверенные
Сообщений: 79
Статус: Offline
В другия форум един колега е посочил това


Сообщение отредактировал HOST - Вторник, 09.08.2011, 14:37
 
DANДата: Вторник, 09.08.2011, 13:16 | Сообщение # 41
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Точно същата идея за използване на херметическа тенджера имах и аз. Единственото разлика е, че тенджерата с котлона и легенчето за отвеждане на парата според мен е неоходимо да се изведат с по-дълги маркучи извън помещението за да не се затопля излишно.

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
ЗаркоДата: Вторник, 09.08.2011, 13:50 | Сообщение # 42
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
То ако ще е по този начин това ЧУДО е много по-добре.



Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...

Сообщение отредактировал HOST - Вторник, 09.08.2011, 14:45
 
APITOДата: Среда, 10.08.2011, 17:00 | Сообщение # 43
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Зарко, приятелю това клипче подхожда по-добре към темата "подвижно пчеларство" в раздел -Пчеларите- че се накъсват темите иначе.....-качи го там моля те.Като идея е много добро решение за подвижно пчеларство.

Иначе колега Попов -не мисля че това иначе наглед сложно техническо устройство от клипа би се справило по-бързо от ел. ножа който също е доста трудоемък-това обръщане и поставяне на питите една по-една също е загуба на време.Достойнството му е във ваната само според мен но нея така или иначе ще я има.Не случайно се захванах с тая идея -както пише колегата Харалампи в подписа си в друг форум под мненията си -най мързеливата система е най -печеливша. biggrin
 
drdpopovДата: Среда, 10.08.2011, 17:37 | Сообщение # 44
Болгария. Sandanski.
Группа: Проверенные
Сообщений: 79
Статус: Offline
Имах предвид,че Харалампи посочи да използваш ъглово разположение на ножовете и аз ти показах клипа,защото там се вижда как работят.допълних неговото мнение с клипа.
 
APITOДата: Среда, 10.08.2011, 18:06 | Сообщение # 45
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Да разбирам колега и затова търся помощ за съвет от вас .Ножовете, изпълнението и ъгъла на разположението им и следенето на равнината на рамката не е проблем.Първия нож е водещ .Разбира се че ножовете ще бъдат тип лястовича опашка-както е и на клипа-и като го е начертал колегата Харалампи-това е много добро решение,само това пусто криволичене във посока надолу... макар че рамката е тежка и разчитах точно на това но нещо не се получава.Зацепват малко след половината или преди края-нема кой да ги води....не всички но не е и изобщо добре...Някои излизат перфектни но отделни случаи.Друго трябва да е.Без водене на рамката достатъчно стабилно -няма как да стане.Подпуши ми главата с това .. biggrin
 
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Инструмент за пчелар » ИНСТРУМЕНТИ ЗА ПЧЕЛАРЯ (СТАНОК ЗА РАЗПЕЧАТВАНЕ НА ПИТИТЕ)
  • Страница 3 из 9
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
  • 9
  • »
Поиск:



Free counters!
Проверка тИЦ и PR
Verification: 4238634e5a51a6dc
Copyright MyCorp © 2024