Четверг, 28.03.2024
НА ПЧЕЛЬНИКЕ
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 2 из 9
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • 9
  • »
Модератор форума: APITO  
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Инструмент за пчелар » ИНСТРУМЕНТИ ЗА ПЧЕЛАРЯ (СТАНОК ЗА РАЗПЕЧАТВАНЕ НА ПИТИТЕ)
ИНСТРУМЕНТИ ЗА ПЧЕЛАРЯ
ЗаркоДата: Суббота, 23.07.2011, 02:11 | Сообщение # 16
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Бе има калайджия един ама аз вече предпочитам всичко сам да си правя. Писна ми от ”майстори”. Оня ден си спретнах 2 кошера и трябва да ти кажа без да се хваля, че станаха много по-добре от тези дето купих. А отделно колко ядове брах докато ги взема....

Сега от старата си съдомиялна обмислям как да си спретна една вана за разпечатване ;-)


Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...

Сообщение отредактировал Зарко - Суббота, 23.07.2011, 02:13
 
APITOДата: Суббота, 23.07.2011, 03:26 | Сообщение # 17
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Това е добра идея колега но няма ли да е малко материала по нея за вана-аз съм се насочил за вана за разпечатване на питите от няколко казанчета от старите перални Роса.Даже имам и една идея за вертикално разпечатване на питите с електрически ножове с която да я комбинирам-като я пуснеш отгоре-да излиза почти готова ,но това е в процес на мислене biggrin но е осъществимо...стига да намеря време..Вземи ги качи тука кошерите които си направил-крайно време е всеки пчелар да вземе да се оборудва сам и да не дава пари за неща които може и сам да си ги направи.
 
ЗаркоДата: Вторник, 26.07.2011, 17:19 | Сообщение # 18
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Съдомоялната е от големите. Мисля, че може да се направи да разпечатват двама човека. За начало ще ми е достатъчно, като направя 150 кошера ще мисля за друго ;-)
А на кошерите ще сложа снимки. Всичко на всичко ми излезе 35 лв за плодник и 2 магазина и 2 дена труд. Абсолютно съм съгласен с теб за даването на излишни пари за оборудване. То като гледам цените на пчеларския инвентар ще кажеш, че меда е поне 10 лв...

Добавлено (26.07.2011, 17:19)
---------------------------------------------
Днес пробвах ножа. Идеална работа върши. Реже бързо и лесно. Благодарско Цеко smile


Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
APITOДата: Вторник, 26.07.2011, 20:06 | Сообщение # 19
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Радвам се че е излезнал сполучлив колега,с какво го захранваш с зарядно на колата ли?
 
ЗаркоДата: Вторник, 26.07.2011, 23:33 | Сообщение # 20
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Да, със зарядно, нагрява перфектно. С приятеля дето вадихме днес и той ще си прави. Цеко, слагай лиценз, може да изкараш повече отколкото меда. biggrin

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
APITOДата: Среда, 27.07.2011, 19:30 | Сообщение # 21
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Смей се ти!!!То наистина от такива дреболии се печели повече отколкото от производството на мед . Лиценз има само за странични хора ,за приятели като вас в този форум е безплатно . biggrin Това обаче не означава че жена ти не трябва да те почерпи некоя бира -нали тя ще работи с ножа,редно е!!!!!Ти остави това с ножа -пак е много работа и време ,захванал съм една машинария -като наредиш питите -да излизат готови разпечатани от двете страни и направо да ги слагаш в центрофугата. Без задвижки с вериги и двигатели, както ги гледаме по клиповете.Едни малки детайлчета ми убягват,ако мога да ги преодолея ще стане и спестявам поне още 50 % от работата.Естествено с достъпни (налични) материали и на принципа -направи си сам!Дано да успея.Ако стане ще пиша и ще кача снимки.

пс.Не знам защо при колегата др. Митко Попов не се е получило това с ножа и температурата е малка -Явно не е повторено 1 към 1 -няма начин да не стане!
 
ЗаркоДата: Четверг, 28.07.2011, 08:30 | Сообщение # 22
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Може да е сложил много кантал и да не може да го загрее. Или пък трансформатора да е слаб, знам ли.
А за тая машина ти направо ме разбиваш, как ти е хрумнало? smile
Ако искаш пиши какво си измислил и какво ти убягва, може да ни хрумне и на нас нещо.

п.с. Ще почерпи жената, къде ще ходи. Нали ножа може и да не се включи в тока smile


Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...

Сообщение отредактировал Зарко - Четверг, 28.07.2011, 08:32
 
drdpopovДата: Четверг, 04.08.2011, 11:47 | Сообщение # 23
Болгария. Sandanski.
Группа: Проверенные
Сообщений: 79
Статус: Offline
Стана и при мене.ОК е всичко-нагрява бързо и температурата е висока,държи дълго,разпечатва се без прекъсване.Просто смених трансформатора-взех зарядно от лап топ-20 волта и 3 или 4 ампера е .В неделя вадих меда - удоволствие е да се работи така.Направих си и трансформатор за лепене на восъчни основи и с това приключих механизациите.И двете са отлични -спестяват много труд,време и нерви.
 
ЗаркоДата: Четверг, 04.08.2011, 15:06 | Сообщение # 24
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Сега остава да си направим и станока му за разпробиване на рамки. smile

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
APITOДата: Четверг, 04.08.2011, 15:25 | Сообщение # 25
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Радвам се колеги че с нещо съм могъл да помогна.И че сте доволни.Зарко ама ти още ли не си го направил?Айде давай че после почваме и машината за разпечатване. biggrin
 
ЗаркоДата: Четверг, 04.08.2011, 15:41 | Сообщение # 26
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
А бе един курс по английски карах и той в събота. Не ми оставаше време за нищо. Сега вече мина и започвам да майсторя.
За машината съм насреща, с каквото мога ще помагам ти само дай насоката на мислене. biggrin


Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
APITOДата: Четверг, 04.08.2011, 16:00 | Сообщение # 27
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
При вертикално спускане на питата във улеите се получава кривене и заклинване заради ушите и по-малкото растояние на долната рамка-трябва нещо да води рамката и то сигурно- но и да се освобождава на ушите като пада рамката и да е отново готово за другата която идва веднага след нея.Некакви палчета предполагам ще са.. или друго...Иначе проблема с разположението на ножовете, температурите , рязането и следенето на равнината на рамката е решен.Да понамалее и другата работа пък ще го мислим нататък.
 
drdpopovДата: Четверг, 04.08.2011, 16:13 | Сообщение # 28
Болгария. Sandanski.
Группа: Проверенные
Сообщений: 79
Статус: Offline
Изпуснал съм информацията за станока,ако може пуснете я отново.
 
ЗаркоДата: Четверг, 04.08.2011, 16:41 | Сообщение # 29
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Ако те разбирам правилно искаш питата да слиза надолу под собствената си тежест и минавайки покрай ножовете да се разпечатва.

Добавлено (04.08.2011, 16:41)
---------------------------------------------
drdpopov, пускам ти направо какво ми отговори Цеко за приспособлението и снимки. Наистина е лесно за направа.

"Всъщност няма нищо особено в нея,лоста е от тръбичка,огъва се по подобен на снимката начин,буталцето е обикновенно желязо в горния край се заварява за ухото през което минава лоста в долния му край е разпробито в средата за иглата която се фиксира с две болтчета 4 мм.Иглата може да е е от стоманено пиронче за бетон,аз съм я направил от стоманено жило от проводниците за високо напрежение.Линеала който е зад рамката дървена летва дълга колкото външния размер на страничните летви на рамката и на него си нанасям размера за отворите за теловете.Захванат е с две болтчета 4 мм.Ако се вгледаш в линеала ще видиш има нанесени чертички -просто местя рамката по тях и пробивам като първата и последната дупка се определят от долната планка,но не знам ти как обтелваш.Крачето което придържа рамката да не се вдига при изваждане може да направиш неподвижно -по размера на горната летва -при мен е подвижно но не го нагаждам оставено е по размера на горната летва.Аз обтелвам плодниковите рамки с 4 хоризонтални и един вертикален .А магазинните с два хоризонтални и един вертикален.При много корпусните с 3 хор.и 1 вертикален"




Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
APITOДата: Четверг, 04.08.2011, 17:33 | Сообщение # 30
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Докторе Здравей!Радвам се че освен хирургията имаш и други занимания и гледаш да си облекчиш труда покрай пчеларството което е всъщност много много важно.Нямам претенции това което съм направил да е иновативна технология biggrin но е рентабилно и си заслужава да си го направиш.Разпробиването на една рамка става за секунди.А не с шило и мазоли като сподели един колега от друг форум.Даже ако решите може това приспособление може да си го разширите и направите с неколко игли и да пробивате рамките наведнъж с две рамена -зависи как обтелвате.Почвайте го и пишете ако има някакъв проблем колеги макар че е елементарно за изработка.
 
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Инструмент за пчелар » ИНСТРУМЕНТИ ЗА ПЧЕЛАРЯ (СТАНОК ЗА РАЗПЕЧАТВАНЕ НА ПИТИТЕ)
  • Страница 2 из 9
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • 9
  • »
Поиск:



Free counters!
Проверка тИЦ и PR
Verification: 4238634e5a51a6dc
Copyright MyCorp © 2024