Четверг, 28.03.2024
НА ПЧЕЛЬНИКЕ
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 8 из 9
  • «
  • 1
  • 2
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • »
Модератор форума: APITO  
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Инструмент за пчелар » ИНСТРУМЕНТИ ЗА ПЧЕЛАРЯ (СТАНОК ЗА РАЗПЕЧАТВАНЕ НА ПИТИТЕ)
ИНСТРУМЕНТИ ЗА ПЧЕЛАРЯ
PerunДата: Среда, 23.01.2013, 14:35 | Сообщение # 106
Группа: Проверенные
Сообщений: 5
Статус: Offline
Желанието го имам много отдавна, нямах време, но  от пролетта  здраве и живот започвам ! Зарко ми пита за пашата за пчелите, има много ливади ,сливи ябълки круши, много овошки  ! И водоем до мен !  За опитен пчелар е рай !
 
APITOДата: Четверг, 24.01.2013, 19:20 | Сообщение # 107
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Радващо е че ще имаме още един колега!!Най-важното е пашата ,при добра паша всеки е добър пчелар .
 
APITOДата: Четверг, 24.01.2013, 19:36 | Сообщение # 108
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Цитата (Зарко)
А за ножа от какъв материал предлагаш да го направя. Аз моя го направих от обикновен пчеларски нож ама няма да ми стигне като размер.

Зарко ножа може да го направиш ако имаш предпочитания да бъде от неръждавейка от казнче на пералня -"рига"  или "роса "например.Проблема е че бързо се захабяват .Иначе се запояват перфектно.
 
PerunДата: Четверг, 24.01.2013, 19:59 | Сообщение # 109
Группа: Проверенные
Сообщений: 5
Статус: Offline
На първо време  3 или 5 кошера пчелни семейства да закупя?! Това е много относително но да си кажете мнението !  Благодаря предварително !
 
APITOДата: Четверг, 24.01.2013, 20:24 | Сообщение # 110
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Колега ПЕРУН -3  е добре 5 е още по-добре,важен е мерака а той е определящ.Ако разполагате със средства бих ви посъветвал за 5-грижите са същите както и вариациите ако има неуспех са лесно поправими.Трудно е когато се започва с един-много хора се отказват ...
 
PerunДата: Четверг, 24.01.2013, 23:13 | Сообщение # 111
Группа: Проверенные
Сообщений: 5
Статус: Offline
Трогнат съм от вниманието момчета, от 12 години съм в пустата тугиня и много ми е мило че получавам такова внимание и помощ оште от сега !
 
APITOДата: Пятница, 25.01.2013, 01:50 | Сообщение # 112
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Няма проблем колега,стига да можем да помогнем с нещо...доколкото можем.Всеки е добре дошъл!
 
junkersДата: Вторник, 29.01.2013, 17:54 | Сообщение # 113
Группа: Проверенные
Сообщений: 2
Статус: Offline
дайте ми малко информация за елетрическия нож.някакви схеми ,от какъв кантал,как е изолиранo и  въобще как е устроено под тази тръбичка преди да се запои и т.н. smile
 
junkersДата: Пятница, 01.02.2013, 13:46 | Сообщение # 114
Группа: Проверенные
Сообщений: 2
Статус: Offline
как е направен нагревателя, има ли някакви изолатори, какви са колко ома трябва да е?
 
DANДата: Среда, 06.02.2013, 22:01 | Сообщение # 115
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Нещо не ми харесват тези стойки, които ги слагат на масите за разпечатване. Не ми се струват функционални. Аз като разпечатвам, поставям рамката с едното ухо надолу, хващам я за другото ухо с лявата си ръка , леко я накланям на ляво и я разпечатвам с дясната си ръка. Така ми е по-удобно. На масата за разпечатване ще ми е достатъчно да има примерно един напречно монтиран пеобразен винкел обърнат със страничните стени нагоре. В единия край се пробива дупка в която да може да влиза ухото на рамката. Когато поставим рамката да влезне в пеобразния винкел със застопорено ухо в пробитата дупка, тя е абсолютно фиксирана в единият край. Остава само да я хванем с другата ръка за стърчащото нагоре ухо, леко да я наклоним и се отваря идеалното поле за работа. Как мислите? Прав ли съм или греша? Вие как разпечатвате?

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Четверг, 07.02.2013, 10:06 | Сообщение # 116
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
И аз точно по този начин  разпечатвам много по-удобно е когато рамката е вертикална.
 
DANДата: Четверг, 07.02.2013, 20:26 | Сообщение # 117
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Радвам се, че и ти си на това мнение. Като гледам всички маси за разтечатване са с някакви неудобни стойки и започнах да си мисля, че аз нещо греша.

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Понедельник, 25.03.2013, 13:14 | Сообщение # 118
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Докато умувахме как да направим разпечатващата машина други колеги вече я направиха .В общи линии идеята ми беше подобна но подаването към ножовете бях го замислил по друг начин.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Vs6gNrqO-xg

както се казва -докато умните се наумуват.. biggrin
другите са постигнали нещо!
 
ЗаркоДата: Понедельник, 25.03.2013, 23:19 | Сообщение # 119
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Честно казано мен нещо не ме кефи. Няма поточност и единственото, което е различно от други е, че разпечатват и двете страни.

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
APITOДата: Вторник, 26.03.2013, 00:08 | Сообщение # 120
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Разбирам че човек никога не трябва да бъде доволен от постигнатите резултати...,всъщност нали е това идеята участието ни в този форум колеги ,зарко с тебе колега ще си пишем по скайпа но гледай хората какво правят.....Това дето ти го писах преди дни колега че са ни откраднали идеята-сме си виновни само ние,можем само да ги поздравим ..Добре ще бъде да поканите Авторите  по темата....тука.
 
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Инструмент за пчелар » ИНСТРУМЕНТИ ЗА ПЧЕЛАРЯ (СТАНОК ЗА РАЗПЕЧАТВАНЕ НА ПИТИТЕ)
  • Страница 8 из 9
  • «
  • 1
  • 2
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • »
Поиск:



Free counters!
Проверка тИЦ и PR
Verification: 4238634e5a51a6dc
Copyright MyCorp © 2024