Пятница, 19.04.2024
НА ПЧЕЛЬНИКЕ
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 7 из 9
  • «
  • 1
  • 2
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • »
Модератор форума: APITO  
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Инструмент за пчелар » ИНСТРУМЕНТИ ЗА ПЧЕЛАРЯ (СТАНОК ЗА РАЗПЕЧАТВАНЕ НА ПИТИТЕ)
ИНСТРУМЕНТИ ЗА ПЧЕЛАРЯ
ЗаркоДата: Вторник, 23.10.2012, 14:33 | Сообщение # 91
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Аз сега се замислих, то тия полистиролни кошери са по-топли ама дали няма точно от там да дойде проблема. Като им е по-топло ще ядат повече, ще им трябва по-често облитане и ако се зареди някои продължителни студове ще се подискат smile А дори и да се облитат нормално може да си изядат по-бързо храната и да умрат от глад.

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
lychitoДата: Вторник, 23.10.2012, 22:56 | Сообщение # 92
Группа: Проверенные
Сообщений: 32
Статус: Offline
по принцип повечето клипове с въпросните кошери са от Русия , и наистина при минус20 градуса пчелите са доста по -подвижни от нормалното им поведение през зимата.Но що се отнася до количеството мед в кошера, не е ли основната причина за по-голямо консумиране количeството пило?Вярвам че пчеличките си знаят работата,ако навън е студено едва ли майката ще снася като луда,доказателство за това е времето в момента ,температури до +30 , а миналата седмица при прегледа в кошерите имаше пило по на 2 рамки макс.
Другото което си мисля е евентуално ако наистина се получи по- топъл кошер че ще мога от по- рано да започна с пролетното подхранване...
А и в крайна сметка не мисля че ще има чак такава разлика в температурата вътре в кошера с този фибран 2 см. , целта ми е да се получи що годе здрав кошер на НИСКА ЦЕНА , то при тези цени на меда .....
 
ЗаркоДата: Вторник, 08.01.2013, 14:26 | Сообщение # 93
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Дойде време да правя разпечатващата маса. Питането ми към по-опитните е как най-добре е да е разположен ножа. Слагам снимка с трите варианта, на които съм се спрял, като първия ми се струва най-удачен. Ножа ще е на ток на принципа на Апито. Мислех да е с пара ама ми се струва по-трудно да се направи, а и тоя котлон да ври цял ден посред върло лято ще е голяма жега.
Прикрепления: 4982169.jpg (31.8 Kb)


Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
DANДата: Среда, 09.01.2013, 11:23 | Сообщение # 94
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Така като гледам всеки от вариантите би ти свършил работа. На мен ми допада третия, защото са взети страничните размери на рамките, а те са еднакви при основните модели кошери и по този начин ще могат да се разпечатват всички рамки.

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
ЗаркоДата: Среда, 09.01.2013, 16:17 | Сообщение # 95
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Да, третия вариант е най-удачен за различни рамки ама аз плодникови рамки ще разпечатвам на ръка, а рутови нямам и за сега не се очертава да имам. По-скоро ме интересува дали само наклонен нож, а не лястовича опашка ще е по-добре. А и погледнато през опита ви дали няма да има някакви пречки ако е първи или втори вариант.

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
DANДата: Среда, 09.01.2013, 19:27 | Сообщение # 96
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Според мен като гледам на чертежите наклона на ножовете е еднакъв и в единия и в другия вариант. Така, че не би трябвало да има разлика между вариантите. Аз бих предпочел правия нож. Мисля, че по-качествено ще се справи с разреза. Трябва да се има предвид, че при правия нож се удължава растоянието /пътя/, което трябва да измине питата, за да бъде разпечатана докрай. Правият нож е разпопожен на по-голяма площ от лястовичата опашка.

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
ЗаркоДата: Четверг, 10.01.2013, 12:22 | Сообщение # 97
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Да, съобразих го това за по-дългото разстояние, което ще измине питата. Ще го сложа възможно най в началото, хем първите разпечатки да не падат отвън, хем и да не излиза питата извън ваната. Ножа мисля да е от абрихт.

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
APITOДата: Пятница, 11.01.2013, 17:02 | Сообщение # 98
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Мисля че ножа от абрихт няма да го хваща калая за да се монтира нагревател а без подгряване на същия няма да стане.
 
DANДата: Среда, 16.01.2013, 11:13 | Сообщение # 99
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Успях да намеря чист калай. Довършването на ножа наближава. Надявам се, да се се получи. След ножа трябва да направя малка масичка за разпечатване. Хромникеловата ламарина лови ли я калая? Ако не хваща калай как ще свържа ръбовете? Остава вариант да направя масата за разпечатване от поцинкована ламарина. Моята центрофуга е от такава ламарина. Хем по евтина, хем и калая я лови добре.:D

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Среда, 16.01.2013, 16:40 | Сообщение # 100
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Дан само пробата ще покаже колега...в интерес на истината не съм попадал на ламарина която да не я хваща калай..но знае ли човек.Има неръждавейки които не ги лови калая.За моята вана съм приготвил листове елоксиран алуминий с едностранно покритие от пластмаса-просто това ми попадна,та при мене ще е на нитове и силикон.Поцинкованата също е вариант,вече има бои на епоксидна основа ,центрофугата ми е боядисана с такава и години наред нямам проблем.
 
ЗаркоДата: Понедельник, 21.01.2013, 12:41 | Сообщение # 101
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Апито, аз също се замислих над тоя въпрос, възможно е да не хваща калая. Върти ми се в главата един вариант нагревателя да го вкарам в медна тръбичка, а нея да я захвана с някакви скобички, които са заварени на ножа.

А инъче пробвах да направя пресата за восъчни основи като тази  http://mehmetyuksel1.blogspot.com/2009....mi.html

Ползвах акрилен силикон, някъде някой ми препоръча. Обаче като сложих да стопя восъка и се получи грозна гледка. smile Явно този силикон не върши работа или пък не е бил изсъхнал както трябва. Но остана и мек един и няма как да се ползва за матрица. Трябва да пробвам с друг ама какъв да е нямам идея.
Прикрепления: 2725253.jpg (119.3 Kb) · 2663100.jpg (148.5 Kb)


Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
APITOДата: Понедельник, 21.01.2013, 14:45 | Сообщение # 102
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Здравей Зарко!Ножа за машината може да се изработи на принципа на ръчния само формата е друга не виждам с каква цел искаш да сложиш нож от абрихт?Медната тръбичка няма да има добър топлообмен с острието ако не е впресована  а и ще създава съпротивление при отрязването на отпечатките.

За пресата ...има направени вече доста такива от колеги и то със акрилен -работят си.Вероятно си избързал и не е изсъхнал силикона или слоя е бил тънък,ще трябва да попитам.И аз мисля да правя такава но все не остава време..
 
ЗаркоДата: Понедельник, 21.01.2013, 18:54 | Сообщение # 103
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Не знам, дали самия силикон не е бил някакъв скапан. Останах с впечатление, че се е свързал с разтопения восък.

А за ножа от какъв материал предлагаш да го направя. Аз моя го направих от обикновен пчеларски нож ама няма да ми стигне като размер.


Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
PerunДата: Среда, 23.01.2013, 13:51 | Сообщение # 104
Группа: Проверенные
Сообщений: 5
Статус: Offline
Zdraveite , komentirate nojove, silikoni, znaete si rabotata, a men kakvo me chaka na prolet ! No s bojiata pomosht i s vashite suveti shte uspeia !
 
APITOДата: Среда, 23.01.2013, 14:18 | Сообщение # 105
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Защо колега пчеларството не е чак толкова сложно нещо? biggrin Желание се иска само.
 
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Инструмент за пчелар » ИНСТРУМЕНТИ ЗА ПЧЕЛАРЯ (СТАНОК ЗА РАЗПЕЧАТВАНЕ НА ПИТИТЕ)
  • Страница 7 из 9
  • «
  • 1
  • 2
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • »
Поиск:



Free counters!
Проверка тИЦ и PR
Verification: 4238634e5a51a6dc
Copyright MyCorp © 2024