Пятница, 29.03.2024
НА ПЧЕЛЬНИКЕ
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 5 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Модератор форума: APITO  
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » СЪВЕТИ ЗА НАЧИНАЕЩИЯ ПЧЕЛАР » СЪВЕТИ ЗА НАЧИНАЕЩИЯ ПЧЕЛАР (ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НАЧИНАЕЩИТЕ ПЧЕЛАРИ)
СЪВЕТИ ЗА НАЧИНАЕЩИЯ ПЧЕЛАР
DANДата: Четверг, 13.12.2012, 14:47 | Сообщение # 61
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Дебела е. Климата става, като в гора.

Добавлено (13.12.2012, 14:47)
---------------------------------------------
Никой ли не е отглеждал пчели под орехова сянка? Аз имам три семейства, но сянката от ореха им пада чак следобяд. Ако са изцяло под ореха не знам как ще се чувстват?


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Четверг, 13.12.2012, 17:43 | Сообщение # 62
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Според мен сянката колкото и дебела да е през лятото -няма да окаже негативно влияние.Някъде из форума бях писал за мой кошер който почти целогодишно е на сянка ,така че това може да бъде само преимущество.
 
DANДата: Пятница, 14.12.2012, 10:36 | Сообщение # 63
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
И аз така мисля, но понеже съм чувал и отрицателни мнения по въпроса затова исках да питам и теб.
Как е при вас? Зимата дойде ли? biggrin


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
ЗаркоДата: Пятница, 14.12.2012, 16:43 | Сообщение # 64
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Зимата дойде с пълна сила. Вино и ракия да има biggrin

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
DANДата: Суббота, 15.12.2012, 12:14 | Сообщение # 65
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Има, има ...., за сега добре ни се отразява! Хем ни е топло - хем ни е весело! xmas

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Суббота, 15.12.2012, 21:06 | Сообщение # 66
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Весело ви е на вас..Що ли не садя лози вместо да се занимавам с пчели..? wink
 
DANДата: Понедельник, 17.12.2012, 13:00 | Сообщение # 67
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
А..... без пчели не може! Виж лози трябва да си засадиш, но задължително трябва да са от качествен сорт, а не от "бодни клечка пий вино". Хубаво вино се прави от хубаво грозде. biggrin
Имаш време да мислиш. Моето предложение е да избереш между: мерло, каберне или мавруд, а може и букет/м... че ми се допи/. Ха наздраве! wine xmas


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!

Сообщение отредактировал DAN - Понедельник, 17.12.2012, 19:27
 
ЗаркоДата: Понедельник, 17.12.2012, 17:22 | Сообщение # 68
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Апито, пчелите не пречат на лозето. Позакъснял си за сега, но и на пролет можеш да бучнеш лози и след 2 години ще береш. biggrin booze santahat

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
zina80Дата: Вторник, 18.12.2012, 17:16 | Сообщение # 69
Болгария. Plovdiv.
Группа: Проверенные
Сообщений: 21
Статус: Offline
Ама то и аз мислех да си засада ама след 3 дни идва края и се отказах biggrin

Добавлено (18.12.2012, 17:16)
---------------------------------------------
Ама то и аз мислех да си засада ама след 3 дни идва края и се отказах biggrin

 
DANДата: Вторник, 18.12.2012, 18:50 | Сообщение # 70
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Имаш три дни да вършиш къде-къде по-приятни неща biggrin
Като дойде пролетта ще садим лозите. Аз вече от три години всяка пролет засаждам по десеттина лозички.


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Вторник, 18.12.2012, 21:41 | Сообщение # 71
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Само така ,наблягайте на "течните горива"колеги че не остана biggrin при мене такъв проблем не стои- на марсианците ще им оставя само кошери и машини-да работят и да видят дали ни е било лесно на нас. wink Гледам че сте оптимисти а ако съвсем хипотетично това се случи каква ще е причината според всеки от вас?Ако прогнозата на маите е вярна (,макар че след него може да следват юните biggrin )и се случи нещо ще е нова религия или посещение от друга планета ( много филми гледам по нейшънъл географик) biggrin biggrin
 
homich61Дата: Вторник, 10.12.2013, 18:20 | Сообщение # 72
Группа: Проверенные
Сообщений: 1
Статус: Offline
Здравейте,надявам се,че и аз мога да бъда пчелар,въпреки голямото закъснение.В момента нямам нищо,освен желание и терен,върху,който да разположа пчелина си.Мисля да си купя 5 кошера дадан блат 12 рамкови втора употреба.През зимата мисля да ги направя годни за обитаване.Въпросът ми е-кога да си взема отводки или семейства?Откровенно можете да ме смятате за пълен невежа в практиката.
 
APITOДата: Вторник, 10.12.2013, 20:35 | Сообщение # 73
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Здравей колега и добре дошъл!!!В пчеларството най-важно е желанието и нищо сложно няма.Добре си се ориентирал според мен към системата Дадан -Блат и особено 12 рамковите кошери.Правилно си се насочил да закупиш 5 кошера на първо време са достатъчни макар че ако имаш възможност да си набавиш още кошери втора употреба съвета ми е да го направиш.Пчелите се развъждат лесно и винаги има недостиг на кошери.При закупуването гледай да са един тип за да има заменяемост на магазините.Първото и най-важно нещо е да обгориш с бензинова лампа или газова горелка вътрешноста на плодника и магазините след което се изтъркват с телена четка .Следва приковаване ако се наложи и  след това китване  и боядисване.Отводките е най-добре да се закупят рано напролет за да могат да се развият и до края на годината да се запасят а може и мед да извадиш за теб.Дали ще са отводки или нормални семейства избора е твой.Смело напред и успех!
 
ttДата: Пятница, 21.02.2014, 00:22 | Сообщение # 74
Группа: Проверенные
Сообщений: 1
Статус: Offline
Здравеите колеги.Имам 10 кошера дб в раиона на Пазарджик.Тук е проблема в бурното пролетно развитие през април от овошките,липсата на потдържаща паша през маи и съответното роене.Главната паша е през месец юни.
 
APITOДата: Вторник, 25.02.2014, 20:25 | Сообщение # 75
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Акация няма ли при вас колега?
 
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » СЪВЕТИ ЗА НАЧИНАЕЩИЯ ПЧЕЛАР » СЪВЕТИ ЗА НАЧИНАЕЩИЯ ПЧЕЛАР (ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НАЧИНАЕЩИТЕ ПЧЕЛАРИ)
  • Страница 5 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Поиск:



Free counters!
Проверка тИЦ и PR
Verification: 4238634e5a51a6dc
Copyright MyCorp © 2024