Суббота, 20.04.2024
НА ПЧЕЛЬНИКЕ
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 4 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Модератор форума: APITO  
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА » СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА (СЪСТОЯНИЕ НА ПЧЕЛНИТЕ СЕМЕЙСТВА)
СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА
DANДата: Понедельник, 03.06.2013, 09:26 | Сообщение # 46
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Съжалявам колега за неприятностите, които са ти се струпали на главата. Според мен за това лудо пръскане трябва да се правят жалби и да се подават сигнали. Институциите са длъжни да правят проверки при подаден сигнал. По този начин ще накараш тези които пръскат да се съобразяват с пчеларите, защото следващия път пак жалба и пак проверка от органите. Хубаво е жалбите да се пускат до няколко институции едновременно, за да са по-вече проверките.

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Воскресенье, 04.08.2013, 00:05 | Сообщение # 47
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Как е при вас колеги -има ли роеве тази година?
 
DANДата: Понедельник, 05.08.2013, 16:39 | Сообщение # 48
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Тази година един кошер ми се е роил, но мен като ме няма, рой не съм хващал.

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
ЗаркоДата: Среда, 07.08.2013, 15:50 | Сообщение # 49
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Само един беше заложил маточници и понеже нямах време да се занимавам с него го разделих на две. Инъче бях сложил разни капани, но рой не се появи.

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
DANДата: Понедельник, 19.08.2013, 15:20 | Сообщение # 50
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Тази събота приключих сезона. Центрофужих и прибрах магазините. Равносметката за тази година е от 4 кошера 5 тенекета.
Имах един стар мед в пити, в един варел още от преди 5-6 години. Поиграх си малко нарязах ги и ги размих в малко вода. Добавих още около 100 литра вода, обрах три сини сливи смесих ги и се събра около 200 литра материал за ракия.:D 



Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
ЗаркоДата: Вторник, 20.08.2013, 10:36 | Сообщение # 51
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
ДАН, няма ли да им е горещо като си свалил магазините? Аз си мисля поне единия да го държа докато се разхлади.

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...

Сообщение отредактировал Зарко - Вторник, 20.08.2013, 10:36
 
DANДата: Вторник, 20.08.2013, 14:12 | Сообщение # 52
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Всяка година за това съм се притеснявал, но вече взех да свиквам. Ако махнеш магазините сега им е горещо - ако ги оставиш докато стане по-хладно вече си закъснял.:D 


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Суббота, 24.08.2013, 18:24 | Сообщение # 53
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
На мен ми се струва рано а и все още не съм центрофугирал меда от последната паша.А така ми се иска да да стоят магазините чак до Коледа biggrin ... ходят някъде ,вероятно донасят по нещо ,едва ли ще досложат кой знае колко но скоро ще им сваля" самарите".Вярно е че нощите взеха да позахладняват но през деня си е пак жега.

Дан това си е към 60 литра с преварката...  -към нея има ли опция-"сподели с приятел"? booze .
 
DANДата: Понедельник, 26.08.2013, 09:41 | Сообщение # 54
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
biggrin Има такава опция!:D 
Само да стане. За пръв път правя от мед. Питите са много стари и меда на места беше малко киселяв, но каквото стане. Докарах го до 25% захарност. Надявам се да извадя около 30 литра за втора преварка.


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
ЗаркоДата: Понедельник, 26.08.2013, 11:12 | Сообщение # 55
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Аз вчера на кошерите дето имаха по два магазина свалих единия. Вечер захладнява и реших да им намаля обема. Другите ще ги сваля, когато вече застудее.
Дан, един приятел редовно слага мед в джибрите и става много хубава ракията. Аз съм си запазил разпечатките и като оберем гроздето ще ги промия и ще сложа медената вода.


Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
APITOДата: Вторник, 27.08.2013, 19:58 | Сообщение # 56
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Тази година сварих 80 литра преварка -само от мед и джанки.Вероятно ви прави впечатление че по-рядко влизам във форума.. wine booze .Шегичка!Дан 25 % е малко множко ако е само мед един "специалист" ми каза че процента трябва да бъде по-малък-към 22-23,при захарта може да е и по-голям.Не знам дали е вярно но миналата година не можаха да преврят и така си заминаха ,тази година направих процента на 23 и всичко е наред.Интересното е че на пазара се търси повече от меда ok .
 
DANДата: Четверг, 29.08.2013, 15:20 | Сообщение # 57
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Не знаех колко процента и затова така се подсигурих с 25. За около 10 дни падна материала. Ферментацията не е била много бурна - къркорила си е леко. Дано да стане, че толкова труд хвърлих + 100 кила сини сливи. Пък и с какво ще почерпя:D 
Колега, пренасочвай се към продажба на това, което се търси повече.


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Четверг, 29.08.2013, 22:17 | Сообщение # 58
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
E щом са паднали -директно към устройството за производство на "тежка вода" biggrin -някакво ръкоделие като мене имаш колега или ползваш социални услуги...то като няма за какво друго да си лафим ..и направата на казан е актуална.. thumbup
 
DANДата: Пятница, 30.08.2013, 12:38 | Сообщение # 59
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Тъста ми има казанче 80 литра и с него варя ракийката. Откакто го направи с газова горелка вече няма романтика във варенето на ракия. Пускам газта и ракията си се източва сама. Преди поддържахме огъня, пеквахме си по нещо, опитвахме ракийцата и беше като празник. whistling Тези технологии ни стерилизираха отвсякъде.

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
ЗаркоДата: Понедельник, 02.09.2013, 11:15 | Сообщение # 60
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Мдааааа, отиде си романтиката да те поопуши огъня, да си църнеш нещо на скаричката, ракийчица, лафче. smile

Добавлено (02.09.2013, 11:15)
---------------------------------------------
А бе да питам. Не е ли време да им стесня долните прелки? Вечер е доста студено и гледам, че на някои кошери затварят горната прелка с прополис.


Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА » СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА (СЪСТОЯНИЕ НА ПЧЕЛНИТЕ СЕМЕЙСТВА)
  • Страница 4 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Поиск:



Free counters!
Проверка тИЦ и PR
Verification: 4238634e5a51a6dc
Copyright MyCorp © 2024