Четверг, 28.03.2024
НА ПЧЕЛЬНИКЕ
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 3 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Модератор форума: APITO  
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА » СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА (СЪСТОЯНИЕ НА ПЧЕЛНИТЕ СЕМЕЙСТВА)
СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА
APITOДата: Воскресенье, 03.02.2013, 17:49 | Сообщение # 31
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Здравей колега!!Да се похваля и аз макар че е още рано за равносметка- всички са живи на 100%. Направих преглед набързо, мед имат достатъчно според мен ..някои вероятно ще имат нужда от допълнително стесняване но ще изчакам по-добро време.Има дори запечатано пило в повечето семейства-не съм подхранвал а и не виждам защо да бързам ,тази година май няма изобщо рапица при мен засята а до акацията има още време.Има един който ми се стори позаслабнал откъм пчели и смятам при добро време да го присъединя към някое семейство.
 
ЗаркоДата: Понедельник, 04.02.2013, 14:52 | Сообщение # 32
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Сложих мед на тези, които бяха с по-малко запаси. За три седмици само единия си го беше изял, другите още не бяха го пипнали. Сега в сряда обаче мисля да избягам за малко от работа smile и да отида да им сложа питки, че следващите десет дена няма да мога. Вече слушам много колеги казват, че има пило и ще започнат да ядат повече.

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
APITOДата: Четверг, 02.05.2013, 18:06 | Сообщение # 33
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Новозакупените основи !!Сезона и пашата започнаха ,както и градежа на питите -старите се изграждат както трябва а новите пчелите ги гризят и изхвърлят навън на парченца.
Прикрепления: 4307280.jpg (144.2 Kb)
 
APITOДата: Понедельник, 06.05.2013, 00:39 | Сообщение # 34
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Koлеги  пашата от акацията отдавна е в разгара си,как е при вас качват ли в магазините?
 
DANДата: Понедельник, 06.05.2013, 19:25 | Сообщение # 35
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Тия основи вече не ги правят от восък. Досега смесваха восък с парафин, явно вече ги правят само от парафин, както църковните свещи. Тия гадове ще ни накарат сами да си леем и основите.
Акацията при нас цъфна преди около три дни. При нас всичко е по-късно. Дори и пчелните семейства се развиват по-късно.


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
ЗаркоДата: Среда, 08.05.2013, 14:50 | Сообщение # 36
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
При мен акацията цъфти от 3-4 дни ама няма и капчица качено. Нещата отиват както миналата година. "Изядоха" я, но в магазините нищо. Дори и основите не градят.

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
APITOДата: Среда, 08.05.2013, 17:45 | Сообщение # 37
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
При мен вече прецъфтява,имам по един магазин на някои поставих и втори но едва ли са сложили в него..Сега се надяваме на детелината ако има дъжд,много рано започна сушата тази година.Днес облаци и вятър,свети Георги ни подмина ако така продължава лошо..Само веднъж изрязах далаци с търтеево пило,преди седмица-сега едвам градят строителните рамки.
 
APITOДата: Пятница, 10.05.2013, 23:22 | Сообщение # 38
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Докладвам! biggrin Резултат от днешния преглед -все още нямам запечатани пити,почти всички семейства се отчетоха с по едно магазинче,тези които имат поставени втори са принесли ...малко във втория а акацията си отива ,дано от кестена да досложат..
 
DANДата: Воскресенье, 12.05.2013, 20:29 | Сообщение # 39
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Радвам се за теб! Дано да се напълнят и вторите и по няколко пъти! Моите не ги знам какво са направили. Обикновенно ако има мед го вадя в края на май след аморфа.

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
христоДата: Суббота, 18.05.2013, 15:03 | Сообщение # 40
Группа: Проверенные
Сообщений: 3
Статус: Offline
От акацията по един магазин ще има.
 
DANДата: Воскресенье, 26.05.2013, 19:16 | Сообщение # 41
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Здравейте колеги! Ходих си при пчеличките почивните дни. Нагласих се да вадя мед, АМА НЯМА!!! Бяха напълнили само долу в плодниците, а горе качили по две три рамки. Не си струваше да цапам центрофугата за толкова и добавих по още едно магазинче. Сега чакам слънчогледа и приключваме сезона! biggrin

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
ЗаркоДата: Понедельник, 27.05.2013, 12:24 | Сообщение # 42
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Положението вместо да се влошава става безнадеждно. Само в няколко кошера са понапръскали в магазините, в другите нямат и намерение да се качат. От месец и половина не е валяло, няма намерение и да вали. Много растения така и си прецъфтяха, сега и драката привършва. Както не вали едва ли и слънчогледа ще стане като хората. Да са живи и здрави пчеличките, поне да успея да ги зазимя като хората...

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
APITOДата: Понедельник, 27.05.2013, 19:24 | Сообщение # 43
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Сушата е убийствена тази година-не е валяло от април,Както казва един мой колега и приятел -ти все си недоволен.. dry Вярно хванах от акацията но вероятно ще си остана само с нея..Затова не бързам да разширявам семействата напролет макар че работата е двойна.Изкарах акацията и противно на всички мнения и логика посвих някои семейства с преградни дъски.Имайте предвид че пашите в повечето райони на българия са БЕДНИ!и ще стават по- бедни, година с година не си прилича,при добра паша всеки е добър пчелар...Драката Зарко както ти писах е много медоносна но ако вали-в Средногорието колегите вадят тонове от нея,тази година нямат и грам от нея-колега от Верен със 70 кошера, дългогодишен пчелар с когото говорих завчера подхранва още понеже няма паша..Слънчогледа е вече до кръста и има заформени пити а дъжд няма -остава ни да уповаваме на Божията милост.Пчеларството е несигурно занимание...Затова винаги съм гледал на него като хоби. dry
 
DANДата: Пятница, 31.05.2013, 10:53 | Сообщение # 44
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Обясни ми защо реши да ги свиваш с преградни дъски? Това не е ли опасно от гледна точка на това, че намаляването на свободното пространство може да предизвика масово роене? Какво им пречи да са разширени - времето е топло?

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Воскресенье, 02.06.2013, 20:37 | Сообщение # 45
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Здравей Дан!Роенето е най-малката ми грижа-започнаха да пръскат преди няколко дни житата от рано сутрин а и стопаните по дворовете овошките за листните въшки .Пред кошерите има сега по две шепи най-малко умрели пчели,колко са загинали на полето не се знае.Безпредметно е да отивам на площадката на самолета-най веротно ще вляза в беля.....Свивам семействата понеже се опасявам в тази суша да не възникне кражба и сеч както се получи преди години.Тогава точно след акацията моите понесоха удара като по-силни-летящата пчела беше унищожена и впоследствие ги нападнаха пчели от други пчелини..Тогава загубих 13 семейства..Та страх лозе пази.
 
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА » СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА (СЪСТОЯНИЕ НА ПЧЕЛНИТЕ СЕМЕЙСТВА)
  • Страница 3 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Поиск:



Free counters!
Проверка тИЦ и PR
Verification: 4238634e5a51a6dc
Copyright MyCorp © 2024