Вторник, 23.04.2024
НА ПЧЕЛЬНИКЕ
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 6 из 7
  • «
  • 1
  • 2
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • »
Модератор форума: APITO  
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА » СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА (ПОДХРАНВАНЕ НА ПЧЕЛИТЕ)
СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА
drdpopovДата: Четверг, 18.08.2011, 11:39 | Сообщение # 76
Болгария. Sandanski.
Группа: Проверенные
Сообщений: 79
Статус: Offline
Благодаря, разбрах.А за храната -хранилките ми са в вместимост 2 литра и като ги заредя още 3 пъти ще имат достатъчно храна.И миналата година така стана и съм доволен.
 
ЗаркоДата: Четверг, 18.08.2011, 12:26 | Сообщение # 77
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Аз мисля, че хранилката спокойно може да лежи върху рамките или не съм прав?

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
DANДата: Четверг, 18.08.2011, 14:00 | Сообщение # 78
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Не трябва да ляга върху рамките, защото рамките ще закрият част от мрежата и пчелите няма да имат достъп до храната. От там пък се създават проблеми с олягането на озахарения мед върху мрежата. Образуват се мостчета между рамките.

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
drdpopovДата: Четверг, 18.08.2011, 16:59 | Сообщение # 79
Болгария. Sandanski.
Группа: Проверенные
Сообщений: 79
Статус: Offline
Вчера видях едни гръцки хранилки-по 17 лв едната,прозрачни,могат да поемат сироп или твърда храна,с някакви отдушници за въздух и влага.Много ми харесаха ама са скъпи все пак.
 
APITOДата: Пятница, 19.08.2011, 14:31 | Сообщение # 80
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Докторе ,ако имаш възможност щракни ги да видим поне- за обща култура,то е ясно че няма да ги купим.
 
drdpopovДата: Понедельник, 22.08.2011, 18:20 | Сообщение # 81
Болгария. Sandanski.
Группа: Проверенные
Сообщений: 79
Статус: Offline
Един колега си поръча и като ги получи ще ги щракна.Показа ми ги само от някакъв сайт.Ако ми го даде и него ще публикувам.

Добавлено (22.08.2011, 18:20)
---------------------------------------------
Това е гръцкия сайт за хранилката с вместимост 7,5 кг -http://anel.gr/

 
lychitoДата: Пятница, 26.08.2011, 17:52 | Сообщение # 82
Группа: Проверенные
Сообщений: 32
Статус: Offline
здрвеите колеги! А някои може ли да каже има ли разлика между кристалната захар и пудра захарта, с пудрата могат да се приготвят какви ли не рецепти за питки , за директно подхранване, да речем пудра захар мед и т. н..Подходящи ли са за момента като стимолатор за яицеснасяне, или само за попълване на запасите???
 
drdpopovДата: Понедельник, 29.08.2011, 11:30 | Сообщение # 83
Болгария. Sandanski.
Группа: Проверенные
Сообщений: 79
Статус: Offline
Стимулатор за снасяне е сиропа 1/1.Няма значение с каква захар е направен.А питки ще правим през зимата ,не сега.
 
lychitoДата: Вторник, 30.08.2011, 20:51 | Сообщение # 84
Группа: Проверенные
Сообщений: 32
Статус: Offline
ok! Ами тези питки директно върху рамките, или върху нещо като мрежа и после върху рамките???
Колко е средно големината на една питка, има ли значение???
Как ги правите? Аз лично съм виждал само в пчеларските магазини, но не знам как се правят пудрата захар в сухо състояние ли се прибавя към сместа , предполагам че могат да се сложат и сухи млека и т. н. без предварителна обработка?
 
APITOДата: Вторник, 30.08.2011, 21:55 | Сообщение # 85
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Лъчи засега сиропче колега ,питките са напролет,сега обърни внимание на лентите и на стесняването на семействата.
 
lychitoДата: Четверг, 01.09.2011, 06:58 | Сообщение # 86
Группа: Проверенные
Сообщений: 32
Статус: Offline
Лентите ги сложих още в петък, използвах варотом по две в някои семеиства сложих и по три, друго ме притеснява-стесняването.Предполагам че по- слабо заредените пити с мед се местят зад преградната дъска а по- пълните се оставят в гнездото??
А тези с прашец къде отиват?? Също така се чудех и кои пити е по- добре да се оставят вътре, запечатаните или другите??
За пилото ми е ясно че трябва да е в средата,но да речем ако оставя по две пълни пити в двата му края , има ли вероятност кълбото да се раздели?
 
APITOДата: Четверг, 01.09.2011, 16:35 | Сообщение # 87
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Първата трябва да е почти изцяло запълнена с мед,след нея пита с прашец и мед и следват питите с пило,след тях пита с прашец и една с мед.Маломедните пити зад преградната дъска.Няма да се раздели ,кълбото се образува на местото където се излюпва последното пило.Зад преградната е по добре маломедните пити да са запечатани.
 
ЗаркоДата: Четверг, 01.09.2011, 19:16 | Сообщение # 88
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Време ли е вече да се стеснят входовете на кошерите. Вечерите са по-хладни и си мисля, че ще им е по-трудно да поддържат температурата за пилото.

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
APITOДата: Четверг, 01.09.2011, 20:57 | Сообщение # 89
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Aз ги стесних долните колега ,само горните не съм затворил че през деня още е горещо.
 
lychitoДата: Четверг, 01.09.2011, 23:27 | Сообщение # 90
Группа: Проверенные
Сообщений: 32
Статус: Offline
ok ясно !! Значи общо взето трябва да има по две пълни пити от двата края на пилото,общо 4-ри пълни рамки(Д Б) са достатчни за призимуване на семеисвата, а първо е прашеца поради опасност от мухлясване предполагам?
И друго семествата не трябва ли да се държат в източната страна на кошера??? следователно преградната дъска трябва да е от към западната??

А що се отнася до съхраненито на магазините моите ги сложих на тавана, които не е затворен, наредил съм ги един върху друг от долу са с мрежа от тази за шпакловка biggrin :D от горе една плоскост съм сложил, дали ще има проблем, да им сложа ли и от горния краи мрежа?


Сообщение отредактировал lychito - Четверг, 01.09.2011, 23:31
 
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА » СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА (ПОДХРАНВАНЕ НА ПЧЕЛИТЕ)
  • Страница 6 из 7
  • «
  • 1
  • 2
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • »
Поиск:



Free counters!
Проверка тИЦ и PR
Verification: 4238634e5a51a6dc
Copyright MyCorp © 2024