Пятница, 26.04.2024
НА ПЧЕЛЬНИКЕ
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Модератор форума: APITO  
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Пчеларите » СВОБОДНА ТЕМА (За всекиго по нещо)
СВОБОДНА ТЕМА
APITOДата: Суббота, 23.06.2012, 00:36 | Сообщение # 1
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Колеги крайно време е въпреки че форума е професионален да има тема за благи приказки ,на латиница ,маймуница и на кой-каквото му дойде наум да пише-всъщност тази тема трябваше да бъде поставена от някой от вас -тук сме се приятели ,темата не е консулидирана с Администрацията на форума и не знам каква ще е реакцията -нека всеки да сподели проблемите си -така както го мисли ,право на всеки е да пише така както мисли.Тук Господин Администратора ни е дал Право да пишем!!! .Мненията могат да бъдат от всякакво естество.От това -къде и как да си продам меда до -какво е сготвила жената biggrin

Пс ,всекидневно виждам че колегите само влизате и четете като мене дали няма нещо ново....Това е сравнително нов (българо-руски) форум и трудно ще бъде да е интересен предвид че само четеме.....Мнения от рода на "мара ва пичове ко прайте ,как са пчелите" също се толерират!!! biggrin шегичка...Има и чат където ако предпочитате анонимно да си кореспондирате стига да напишете каквото ви дойде наум за ник....повече от това може само да се желае.
 
APITOДата: Понедельник, 25.06.2012, 18:32 | Сообщение # 2
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
http://30dumi.eu/2012/06/vremeto-vse-pak-shte-spre/
Tова пък как го измериха испанските учени след като времето е относително понятие и е доказуемо само според теорията на Айнщайн? biggrin Тоест съществуващо като вероятност но недоказуемо на практика... biggrin
 
DANДата: Вторник, 26.06.2012, 10:46 | Сообщение # 3
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Тия са големи смешници! biggrin Те не разбраха ли, че времето не съществува. То е земно понятие. Няма минало, няма бъдеще, всико е едно цяло в съвкупност, взаимосвързано и зависимо.

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!

Сообщение отредактировал DAN - Вторник, 26.06.2012, 13:44
 
ЗаркоДата: Вторник, 26.06.2012, 12:14 | Сообщение # 4
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Времето е в нас и ние сме във времето. Демек като седнем и времето спира. Просто и ясно biggrin

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
APITOДата: Суббота, 30.06.2012, 00:31 | Сообщение # 5
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Преди 2 дни дъщеря ми ме извика да видя че на улицата има рояк....Докато изляза нямаше ни една пчела?? На смрачаване в градината видях на едно дърво малка топка пчели-събрах ги набързо в преносно сандъче понеже предположих че е роиче от моите кошери,на следващия ден ги прегледах -нямат майка...стояха два дни след което ги изтръсках и се завряха между останали куп тухли от строежа на оградата-пак ги гледах -нямат майка!Вече два дни са там-нямам логично обяснение но ми се случва за втори път.Някой да е имал подобни случаи?

Прикрепления: 0955193.jpg (189.5 Kb)
 
DANДата: Четверг, 12.07.2012, 10:53 | Сообщение # 6
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Внимавай колега, опитват се да ти задигнат тухлата! biggrin biggrin biggrin

Не знам колега. Освен да имат някоя недоразвита майка и да прилича по-вече на обикновенна пчела. Защо не ги остави в кошера да видиш какво ще се случи. На мен от зимата ми остана един кошер с шепа пчели. Когато ги преглеждах имаха малко, но редовно пило. Имаше и запечатано работническо пило. Голямо търсене на тая майка - няма и няма. Накрая обвиних едно подобие на майка, че е такава и ги оставих. Но тя по-скоро си беше работничка отколкото майка.

Добавлено (12.07.2012, 10:53)
---------------------------------------------
Хайде бе хора! Къде се изпокрихте? Всички мед ли вадите? Викайте да помагаме! biggrin
И аз тази седмица съм на пчелина. Надявам се да има мед за вадене.


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Суббота, 14.07.2012, 09:28 | Сообщение # 7
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Може да са продали меда колегите и да са дръпнали към морето. biggrin Въпреки сушата добре се отчетоха пчелите трети път въртим центрофугата от началото на сезона,слънчогледа даде доволно.Плодниците са пълни с мед и пило-12 рамковите даданчета имат по 11 пити с пило с такава армия де да имаше още една главна паша ....или 2.... biggrin
 
DANДата: Вторник, 17.07.2012, 09:58 | Сообщение # 8
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Здравейте! За втори път вадя мед. Доволен съм от слънчогледа. Всички пити бяха пълни и изцяло запечатани. Сега чакаме дъжд за да пусне нектар и бодила, за да има и от мъжкия мед biggrin

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Среда, 25.07.2012, 01:45 | Сообщение # 9
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Днес понадникнах в някои кошери -пак почти пълни и аз ще поизвадя втори път от слънчогледа,дотука 4 пъти -добра година ,дано и другата да е такава.Бодила прегоря но има късен слънчоглед ,вярно дребен но все пак дава по нещо.Не се чува как е при другите колеги ,тишина витае из кошерите и мненията ...
 
HOSTДата: Суббота, 11.08.2012, 22:44 | Сообщение # 10
Россия. Курск.
Группа: Администраторы
Сообщений: 160
Статус: Offline
arrow Пчеларството новини
 
APITOДата: Воскресенье, 12.08.2012, 16:04 | Сообщение # 11
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Това са добри новини ,стига да се сбъднат обещаните прогнози .За покачване на цената на меда можем да се надяваме към есента ,сега според мен това е невъзможно да се случи.
---------------------------------------------------------------

Медът поскъпва, 1/3 от пчелите не преживели тежката зима

Медът ще поскъпне с около 1 лев за килограм в търговската мрежа. Това съобщи в предаването „Агросвят” по Дарикпредседателят на Съюза на българските пчелари инж. Михаил Михайлов. Причината за това е както намалелият брой на пчелните семейства у нас, така и увеличаването на разходите по изхранването на пчелите.

„Това са последиците от необичайно тежката зима, когато в резултат на тези неблагоприятни метеорологични условия загинаха повече от една трета от пчелните семейства или приблизително около 200 000. Реално се намалиха броят на пчелните колонии, на пчелните кошери. В резултат на това очакваме негативни резултати по отношение на добиви, както и по отношение на цени – ще има промени при всички положения”, добави още инж. Михайлов.

Тази година цените на дребно ще се увеличат с 0.50 до 1 лев за пчелно семейство при полифлорния мед, което означава цена от около 10 лева на килограм. По-скъп по традиция остава мановия мед. Там се очаква средно с около 1 лев да се покачи цената и да достигне до 14 лв. за килограм.

„На дребно, което касае повече потребителите, имаме очаквано завишение от 0,50 лв. до един лев на килограм. Букетът ще струва между 10 – 10,50 лв. на килограм, докато най-дефицитният – мановият мед, ще достигне до 14 лв. на килограм”, каза още инж. Михаил Михайлов.

Източник: dariknews.bg
 
DANДата: Четверг, 16.08.2012, 09:53 | Сообщение # 12
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Странно как не ги е срам да създават такава огромна разлика между цената на едро и дребно. Това което вземаме ние е 4 лева, а това което вземат търговците от крайния потребител 10, че и нагоре лева. В статията се говори как щяла да се вдигне цената на дребно. Ехейййй.... ами цената на едро къде я забравихте. Тя си стои още от ДЯДО ТОШЕВО ВРЕМЕ ТАКАВА !!!

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Понедельник, 20.08.2012, 04:23 | Сообщение # 13
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Айде бе хора,направете нещо за популязирирането на форума ,аз се опитвам да го направя за вас...намерете приятели..,поканете ги..!
 
DANДата: Понедельник, 20.08.2012, 12:58 | Сообщение # 14
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Здравей колега!
Ще направим всичко възможно!
В събота свалях магазините. В тях нямаше и грам мед. Голяма суша, такова нещо не помня да ми се е случвало.


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Понедельник, 20.08.2012, 14:58 | Сообщение # 15
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Преди 3-4 дни извъртях каквото имаше из магазините и върнах питите за дообиране,на някои семейства свалих магазините.Остава да сложа лентите че и с тях закъснявам ..и да се надявам догодина на по-добри добиви.Все пак имаше мед тази година но сушата си каза думата аз не знам пчелите как успяха да съберат и толкова.Колега Дан не е само при теб така -и други колеги от вашия край ми пишат че положението е зле,някои не са извадили и веднъж, даже меда в гнездата е малко и хранят за попълване на запасите.
 
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Пчеларите » СВОБОДНА ТЕМА (За всекиго по нещо)
  • Страница 1 из 6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Поиск:



Free counters!
Проверка тИЦ и PR
Verification: 4238634e5a51a6dc
Copyright MyCorp © 2024