Четверг, 28.03.2024
НА ПЧЕЛЬНИКЕ
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 5 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Модератор форума: APITO  
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Пчеларите » СВОБОДНА ТЕМА (За всекиго по нещо)
СВОБОДНА ТЕМА
DANДата: Вторник, 05.02.2013, 21:57 | Сообщение # 61
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Вчера говорих с председателя на Областния пчеларски съюз в Русе. Каза, че давали по 12 лева на кошер субсидии. Само, че трабва да си регистриран земеделски производител. Голяма уловка е това с тези осигуровки. Като се вържеш после нямат избиване. Започна да ме убеждава как имало сметка да се занимаваш с пчеларство и т. н.. А аз, като си напрявя сметка все не ми излиза. Затова ще го караме на любителски начала. Хей така от любов към пчелите. biggrin

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Пятница, 08.02.2013, 20:38 | Сообщение # 62
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Наистина за малко кошери и вече създаден  пчелин  регистрацията не си заслужава.В повечето случаи осигуровките надминават годишния приход от пчелните семейства.Eдна новина от днес дава някаква светлина в тунела. :)Дано Найденов си спази обещанието макар че много не може да му се вярва.
http://news.ibox.bg/news/id_1055036398
 
DANДата: Пятница, 08.02.2013, 21:27 | Сообщение # 63
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Еее...х, а дано! thumbup

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Суббота, 09.02.2013, 19:29 | Сообщение # 64
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
И да добавя още една нотка негативизъм ......:D biggrin biggrin

http://30dumi.eu/2013....ski-med
 
ЗаркоДата: Вторник, 25.06.2013, 10:10 | Сообщение # 65
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Айде малко да се полюбувате на красиви гледки.




И една луна преди да се скрие сутринта

Прикрепления: 4892313.jpg (111.8 Kb) · 1760327.jpg (109.4 Kb) · 8652686.jpg (115.4 Kb) · 1500548.jpg (124.6 Kb) · 1861524.jpg (115.6 Kb)


Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
DANДата: Вторник, 25.06.2013, 12:59 | Сообщение # 66
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Красиви снимки!
Природата ни е дарила с това, от което имаме нужда. Остава ние само да го оценим!


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
DANДата: Понедельник, 01.07.2013, 14:19 | Сообщение # 67
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Колеги как е при вас. Дъжд има ли? При нас в Русе направо наводни всичко. Улиците заприличаха на реки. Снимката, която ви прилагам съм я снимал в движение. Колата може да се движи само по тротоарите и пак потъваме в половин-метрови локви. На платното дълбочината достига до метър. На снимката се вижда как водата извира като гейзер от канализационните шахти. Живо чудо е, че успях да премина тези води. Такова нещо не бях газил с кола.
Прикрепления: 4470226.jpg (201.7 Kb)


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!

Сообщение отредактировал DAN - Понедельник, 01.07.2013, 14:21
 
ЗаркоДата: Четверг, 04.07.2013, 12:00 | Сообщение # 68
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
При нас в Ямболско валя много ама чак толкова не. Всичко си беше нормално. Сега петък-събота пак го дава да превалява, идеално за слънчогледа. Да видим ще свалят ли нещо.

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
DANДата: Понедельник, 08.07.2013, 10:10 | Сообщение # 69
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Здравейте колеги! В неделя и аз се записах за тази година. Много съм доволен. Извадих по тенеке от кошер. При вас, как е?
Прикрепления: 7619629.jpg (68.7 Kb) · 8202831.jpg (392.2 Kb)


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!

Сообщение отредактировал DAN - Понедельник, 08.07.2013, 10:13
 
APITOДата: Понедельник, 08.07.2013, 15:19 | Сообщение # 70
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Браво колега!!!!А беше се предал!? biggrin Пчелите са с неизвестни възможности...И при нас повалява доста.Все още има време ,дано качат по още  някое магазинче.Аз не съм вадил още слънчогледа (то не съм и погледнал докъде са стигнали със запълването и запечатката) но по план тази седмица ще трябва да се върти,вероятно и в плодниците....

Активната работа с пчелите е към края си и скоро ще има време за почивка и риболов wink .
 
DANДата: Четверг, 31.10.2013, 10:23 | Сообщение # 71
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Здравей колега! Радвам се, че се занимаваш и с риболов.
Запалих се по спининга. Ти ловил ли си с блесни, силикони, воблери? От един месец чета по форумите за този вид риболов. Много е интересен. Ловят се почти само хищници, а в Дунава не липсват такива риби.
Сега обмислям как да си правя сам блесните, че са голям разход. Постоянно се закачат и късат по дъното. Ако имаш желание ще ти обесня и на теб как да си ги правиш.


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Понедельник, 04.11.2013, 20:11 | Сообщение # 72
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Всяка идея е полезна колега давай ,при нас се лови по реките и каналите на ''перо" и ако отидем на язовир което рядко се случва -" на дъно".Едра риба може да се хване само в язовирите вече по реките е само дребосък,навъдиха се бракониери много biggrin и ловят риба с устройства  с ток, високо напрежение..Иначе е завладяващо хоби все едно че се прехвърлям в друг свят,забравям и проблеми и ежедневни грижи.Тръпка си е особено когато се състезаваме със жената и децата.
 
DANДата: Четверг, 14.11.2013, 10:35 | Сообщение # 73
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Изработка на проста клатушка

Клатушките намират приложение при риболов на сом,бяла риба,щука,распер и други хищни риби.В световната риболовна практика голяма популярност имат блесните Toby на ''Abu Garcia'',Syclops на ''Mepps'', Exo-Z и Rubin на''Exori'',Eira i Orlac na ''Rublex'',Original Effzett na D-A-M,които в сравнение с други видове изкуствени примамки са здрави и дълготрайни.
Клатушките са тежки и с тях далечното замятане не е проблем.Играят много стабилно в различни по сила водни течения и могат да се водят на различна дълбочина.
В домашни условия могат да бъдат изработени различни видове изкуствени примамки.Някои от тях изискват специални инструменти,друга имат лоша повторяемост,а трети са трудоемки.
За изработка се използва медна,бронзова или месингова ламарина с дебелина 1,2-1,3 мм и стегната стоманена пружина с диаметър 5-6 мм.
Необходими са елементарни инструменти :Електрическа или ръчна бормашина,шмиргел (пила),ножица за ламарина,ножовка,игла,секач,замба и чук.Копират се контурите на блесната 1:1.(Тук имаше снимка ама няма как да е постна ).Шаблонът се изработва от картон или мека пластмаса (например целулоид).От медна ламарина се отрязва заготовка с подходящи размери,върху кояо се налага шаблонът и контурът се очертава със остра игрла и се обрязва грубо на гилотина или с ножица за ламарина(може да се използва и секач).За фино очертаване на контурите се използва шмиргел,а ръбовете се почистват от мустаци и чеплъци и се заглаждат.
За огъване на клатушката е необходима примитивна матрица която се изработва от алуминиева плочка с дебелина 12-15 мм.В нея има няколко различни по големина отвора , на които е направен фрезенк (кво е тва?) със свредел с 2 пъти по-голям диаметър.За огъване се използват главите на коларски болтове с различна големина чийто профил е подходящ е много подходящ за целта .Блесната се разделя по дължина на 3 равни сектора,като се огъват само първия и последният плитко - не повече от 3-4 мм.Върху примитивната матрица се поставя заготовката за клатушка.На необходимото място се прави огъвка чрез удари с чук върху подходящ по диаметър коларски болт.Профилът е елементарен-като буквата ''S'',но слабо изразен .След огъване на долната половина на примамката заготовката се обръща от другата страна .За огъване се изпозлва болт,чиято глава е с по-малък диаметър.Медта е мека и се огъва перфектно.Остава да се пробият два отвора -3мм в диаметър в краищата на тялото .Матрицата улеснява огъването на примамката и гарантира добра повторяемост при изработката на няколко блесни.
От стегната стомамена пружина с диаметър 5-6мм се изработва пръстенчета с 2,5 -3 навивки посредством отсичане с секач .Блесната се полира с шлайфгума от двете страни .На лицевата страна се имитират ''люспи''.За целта се изпозлва замба с диаметър 3-4 мм,която се поставя под ъгъл спрямо тялото на клатушката.Върху лицевата повърхност на примамката на примамката може да се поставят цветни скоч-лепенки,но и естествения метален блясък привлича добре дунавски хищници.
Блесната може да се калайдиса с техническа солна киселина и калаена композиция (тинол),като после се почиства в разредена солна киселина и се нагрява на котлон.Поставя се гореща върху гетинксова плоскост и се трие с тинол и тампон естествен памук,монтиран на дървена пръчка ,защото сребристия блясък на калая е много атрактивен за почти всички хищници.Към клатушката се монтират стоманените пръстенчета и кука - остра фирмена тройка Номер 4-3 от марките ,,Mustad'',''Canelle'' и др.

Добавлено (08.11.2013, 15:14)
---------------------------------------------
Следва продължение.

Добавлено (11.11.2013, 10:28)
---------------------------------------------
Тук са сайтовете, от които съм чел материалите:

Уникален начин за изработка на въртяща се блесна:

http://nariba.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=43551&start=0

Ето и едно предизвикателство за дърводелци. Как да си направим воблер сами:

http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=2073&start=0

Добавлено (14.11.2013, 10:35)
---------------------------------------------
Браво на пловдивчани!
http://novanews.bg/news....пловдив


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!

Сообщение отредактировал DAN - Понедельник, 11.11.2013, 10:34
 
APITOДата: Пятница, 15.11.2013, 20:44 | Сообщение # 74
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Идеята е прекрасна но дизайна не ми харесва никак ,сякъш че ми наподобява надгробен паметник с този постамент отдолу и въобще.А майката на капака прилича на разпятие...само венци му липсват с черни ленти.При толкова пчелари с разностранни професии би могло да се проведе конкурс или допитване за външния вид и да се избере най-подходящия,в случая паметника символизира само амбицията на Пловдивското дружество а може и на определени хора да се увековечат на камък като гледам написаното на другата страна но в никакъв случай не е символ на цялото пчеларско общество у нас..Като нищо сега ще започне сега строителство на паметници по села и паланки и председатели и касиери ще си четат имената приживе biggrin Идеята би трябвало да е друга.Закъснях за откриването но не съжалявам иначе виждам че Бай Георги Тодоров-един от доайените на пчеларството реже лентата това е добре ,заслужава за приноса си който е положил за организираното пчеларство но самия паметник в този си вид за мене е творение на човешка глупост не символизиращ нищо!При толкова  доказали се скулптори в Пловдив да се трупне един куп мрамор наподобяващ кошер -а не пчела нали уж е паметник на пчелата???Едно цвете с пчела на него според мен ще бъде по-добре на фона.И изобщо не е първия паметник на света ,това не знам откъде го измислиха-има такива на много места. Не е повод за гордост.Който мине оттам да хвърли един поглед и да пише дали му е харесал.
http://www.pchelarstvo.com/pchela_pametnik_plovdiv/
я хвърлете едно оченце на линка -къде са те-къде сме ние???? biggrin
Прикрепления: 1556547.jpg (210.6 Kb)
 
DANДата: Понедельник, 18.11.2013, 10:27 | Сообщение # 75
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Абсолютно си прав. И на мен ми заприлича малко на надгробна плоча ама нали е добра инициатива подкрепям я. Нека има по вече такива за да се възпитава младото поколение.

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Пчеларите » СВОБОДНА ТЕМА (За всекиго по нещо)
  • Страница 5 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Поиск:



Free counters!
Проверка тИЦ и PR
Verification: 4238634e5a51a6dc
Copyright MyCorp © 2024