Пятница, 19.04.2024
НА ПЧЕЛЬНИКЕ
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 3 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Модератор форума: APITO  
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА » видове подхранки (хранене)
видове подхранки
ЗаркоДата: Понедельник, 04.03.2013, 11:59 | Сообщение # 31
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Дан, не е ли опасно да храниш с чужд прашец?

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
DANДата: Вторник, 05.03.2013, 23:33 | Сообщение # 32
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Нямам друг избор, като не съм си събрал от къде да го взема.

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Пятница, 08.03.2013, 19:21 | Сообщение # 33
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
В някои от подхранките продавани в магазините освен безвредни оцветители също се съдържа прашец който би спомогнал за разпространяване на болести така че риска е същия.Ако слагам добавки в сиропа бих заложил на хлебната и бирената мая и Б 12.
 
DANДата: Вторник, 12.03.2013, 20:33 | Сообщение # 34
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Зимна подхранка не им ли правиш? С какво би я замесил?

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Среда, 13.03.2013, 15:09 | Сообщение # 35
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
През  зимата питки никога не съм давал това според мен е излишно понеже семейството има нужда от покой и не би довело до повече пило.Ако е за спасяване от глад при недостатъчни запаси съм съгласен че ще има полза но бих го направил с кристализирал мед.В началото на февруари в зависимост от времето при първия преглед разпечатвам меда в гнездото до пилото и стеснявам допълнително ако се наложи.При следващото отваряне разпечатвам и останалите пити но винаги оставям  към 5-6 см неразпечатан мед до горната летва на рамката. След това     разпечатвам и зад преградната дъска ,ако семейството е за разширяване я поставям до пилото.През март - април разпечатвам от питите зад преградната и ги слагам между пилото,понякога и по 2 наведнъж.За ден-два меда е пренесен и майката снася в тях.Целта ми е до началото на рапицовата паша плодника да бъде пълен с пило за да не складират рапицов мед в гнездовите пити.Ако приноса на нектар е слаб до началото на пашата размивам отпечатките с топла вода ,прецеждам и сипвам сиропа в хранилките.Ако има принос запазвам отпечатките(обикновенно към 10-12 тенекии) за есенно подхранване.Определено захарните рафинерии и Фидел Кастро няма да одобрят моя метод на работа. biggrin
 
maikalДата: Среда, 13.03.2013, 18:23 | Сообщение # 36
Болгария. Pazardzhik.
Группа: Проверенные
Сообщений: 31
Статус: Offline
Е колега при такива добиви с толкова разпечатки м....... и аз не бих ползвал захар.За разпечатването на питите съм напълно съгласен с теб,правя същото само дето при мен е доста по късно,някъде към началото на април или средата,зависи от доста неща,но този метод.А по късно стимулирам с по-малко сиропче-но стимулирам а не хранене.Тогава ползвам и някои от добавките-В12,стартовит и по-малко витамин С.А тази година ще пробвам и с КОБАЛТОВИЯ ХЛОРИД,намерих от един колега.Понеже искам малко да увелича пчелина и затова ще се пробвам да направя малко отводки. up
 
DANДата: Четверг, 14.03.2013, 00:42 | Сообщение # 37
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Как ги правите тези прегледи и разпечатвания февруари и март. Пчелите не са ли на кълбо, бавно подвижни ...... Как ги тръскате? Не са ли агресивни? Направо ви се възхищавам на ентусиазма!

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Четверг, 14.03.2013, 01:45 | Сообщение # 38
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Дан използваме топлите дни за първия преглед през февруари има няколко такива почти всяка година,щом излезнат на облитане могат да се отварят .А сега през март са  в активно състояние  летят по цял ден и носят прашец.И са кротки като агънца  biggrin почти не ми обръщат внимание.Ти  прегледа ли ги колега ,почти в цялата страна температурите са около 18- 20С. време е вече..
 
maikalДата: Четверг, 14.03.2013, 11:43 | Сообщение # 39
Болгария. Pazardzhik.
Группа: Проверенные
Сообщений: 31
Статус: Offline
Здравейте!При мен е почти същото,времето позволи за преглед и свърших тази работа.Запаси имат за още една зима така да се каже,а прашец носят като за световно,всяка втора носи чак не може да и се види задницата.Пилото започна да се увеличава и започва подмяната на старите пчели.В общи линии са добре поне за сега,стига да не ни изненада времето с някоя аномалия.
 
ЗаркоДата: Четверг, 14.03.2013, 14:08 | Сообщение # 40
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Аз мисля от тази седмица да започна да им давам сироп с добавка. Мислех Стартовит да ползвам ама много похвалиха Витамикс формула и ще пробвам с него. Целта ми е бързо развитие, искам в края на април да направя отводки ама за тях ще драсна в друга тема.

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
DANДата: Суббота, 16.03.2013, 16:06 | Сообщение # 41
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Нали знаеш, че ги храня чрез зимните си хранилки с озахарен мед. Питките с прашец и мед, които им дадох преди две седмици ги сложих в летните хранилки с премахната преграда. Само един кошер отворих за да сложа питката под възглавницата и ......... направо ме изядоха. Голяма емоция беше. Качих се на кошера с двата крака отгоре за да го притисна по-бъзо да прилепне въглавницата, защото питката малко я подпря. Беше весело. Ако не ви е хапала пчела последно време, мога да ви препоръчам от моите майки! biggrin Като барут са. biggrin

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Воскресенье, 17.03.2013, 18:59 | Сообщение # 42
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Имал съм такива гадове -повярвайте ми колеги -смяната на майката ако се случи успешна(в което се съмнявам) не променя нещата,все така си остават зверове,щом са ме разплаквали и съм прибегнал до сярата може и да си е заслужавало..Мина и тази...подбора си казва думата да работиш и спиш спокойно.ДАН-БЛАГОДАРЯ-но няма да се възползвам от офертата biggrin biggrin
 
ЗаркоДата: Понедельник, 18.03.2013, 12:11 | Сообщение # 43
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Като цяло моите са кротки, само няколко са "по-темпераментни" и проявяват характер smile

Нямах ядове докато им слагах питките и сега на първия преглед.


Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
DANДата: Среда, 20.03.2013, 21:39 | Сообщение # 44
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Странен обрат! Питките, които им правих с пчелен прашец не са ги пипнали. За сметка на това обаче са си изяли почти всичкия озахарен мед от хранилките!

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Среда, 20.03.2013, 22:32 | Сообщение # 45
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Вероятно кондензира вода в хранилките и е по-лесно за пчелите да разтварят меда за да го принесат, uhm
 
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА » видове подхранки (хранене)
  • Страница 3 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Поиск:



Free counters!
Проверка тИЦ и PR
Verification: 4238634e5a51a6dc
Copyright MyCorp © 2024