Пятница, 29.03.2024
НА ПЧЕЛЬНИКЕ
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: APITO  
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Пчеларите » ПЧЕЛАРИТЕ (ПОДВИЖНО ПЧЕЛАРСТВО)
ПЧЕЛАРИТЕ
APITOДата: Четверг, 05.05.2011, 19:05 | Сообщение # 1
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Моля колегите които практикуват подвижно пчеларство да споделят опита си.
 
marin_006Дата: Суббота, 07.01.2012, 22:33 | Сообщение # 2
Болгария. Plovdiv.
Группа: Проверенные
Сообщений: 6
Статус: Offline
на фургони сьм карам ги до пашата изкарва се 2 повече ,не заемат много место ,а и пчелите не гладуват. biggrin
 
APITOДата: Среда, 18.01.2012, 02:32 | Сообщение # 3
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Колегата Стоянов е в час с подвижното пчеларство но нещо се губи напоследък.......
 
APITOДата: Среда, 18.01.2012, 04:31 | Сообщение # 4
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
ехооо кво става -никой не се обажда вече!?Рдостно е че научихме всичко за пчелите колеги...... biggrin
 
kostadinstoyanovДата: Среда, 18.01.2012, 23:50 | Сообщение # 5
Болгария. Dobrich.
Группа: Проверенные
Сообщений: 43
Статус: Offline
Търпение. Още двайсетина дни, да ги видим, че са живи.
 
drdpopovДата: Понедельник, 23.01.2012, 17:25 | Сообщение # 6
Болгария. Sandanski.
Группа: Проверенные
Сообщений: 79
Статус: Offline
Прав си колега Стоянов,аз вчера ги видях и с тъга открих 2 мъртви семейства.Отворих да анализирам причините,едното семейство бе ограбено,имаше малко мъртви пчели вътре и няколко мъртви оси,в другия кошер мъртвите пчели бяха вътре,по дъното,и в килийките имаше доста пчели,напълно скрити в тях,бяха изяли меда от 3 пити а останалите са недокоснати,неразпечатани.Семейството беше направило кълбото на последните 3 рамки от северната страна, а не южната, както при останалите.Вероятно това ги е погубило,при тези студове не са могли да се придвижат на нови рамки и са умрели от глад.
 
DANДата: Пятница, 03.02.2012, 16:38 | Сообщение # 7
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Здравейте колеги! Наистина отдавна не сме се чували. Докторе, съжалявам за загубите, явно и при теб е било много студено въпреки, че си на юг. Моите не ги знам как са и мисля да предприема един поход за да ги нахраня. Дано всичко да е наред. При другите каква е ситуацията?

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Пятница, 03.02.2012, 23:08 | Сообщение # 8
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Здравей колега Dan-наистина нещо ни пооредяха редиците biggrin При мен засега е добре ,при прегледа през януари всички бяха живи и здрави .Няколко от най-силните бяха посвършили меда и ако не им бях добавил пити с мед сигурно нямаше да доживеят до следващия преглед.
 
DANДата: Понедельник, 06.02.2012, 11:55 | Сообщение # 9
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Радвам се, че всичко е наред при теб. При нас условията не се подобриха и тази седмица. Валяха поледици и по цял ден си стояхме в мъгла. Така е на север. Отдалечен съм на 60 км. и ми е трудно да пътувам в такива условия. Дано поотпусне малко за да ги нахраня. Не стига това но и виното свърши и трябва да направим ново зареждане от село, че Зарезан наближава! biggrin
Поздрави! Яжте мед и пийте прополис за да сте здрави! biggrin


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Понедельник, 06.02.2012, 19:45 | Сообщение # 10
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Най-после прописа biggrin Като гледам виното е проблем а не писането във форума....Щото едното го има и го пращам веднага а другото липсва......сякъш ..
Това е вашия форум колеги -пишете си как си щете за всичко. biggrin
 
maikalДата: Воскресенье, 12.02.2012, 17:40 | Сообщение # 11
Болгария. Pazardzhik.
Группа: Проверенные
Сообщений: 31
Статус: Offline
Здравейте приятели -проблемите с виното и ракийката не са само при вас -но,при мен има сняг още от първия -някъде от 20-21.12.2011г. -няма стопяване ви казвам,кошерите вече се не виждат,от време на време откривам по-малко прелките и чакам малко хубаво време поне да могат да се облетят.Преди няколко дни температурата беше около -5гр. която засега е най-високата,и няколко семейства решиха -а можеби явно вече не можеха да чакат -и излязоха даже и в миносови градоси -е не всички излязли пчели се прибраха,но явно зора е голям.Не знам кво ще правя,като и в момента вали сняг,а и не го дават да се оправя.Някъде пишеше или някъде бях чул ,че пчелите издържат без облитане около 40-50 дни,а дали е така и дали могат повече?-защото при мен от лани няма +сови температури,а това значи -че,няма облитане!!!
 
DANДата: Понедельник, 13.02.2012, 11:10 | Сообщение # 12
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Предполагам ще издържат. Дават го постепенно затопляне. Когато се пооправи времето е хубаво да разхвърлиш малко слама или сено на снега пред прелките за да нямаш големи загуби от отблитането.

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
kostadinstoyanovДата: Понедельник, 13.02.2012, 23:32 | Сообщение # 13
Болгария. Dobrich.
Группа: Проверенные
Сообщений: 43
Статус: Offline
Няма да издържат. Ще ги грабне нозематозата, ако до седмица не се стопли. Имайте готовност за облитане при 8-10 градуса, всички входове отворени на макс. Дано не позная.
 
APITOДата: Вторник, 14.02.2012, 20:05 | Сообщение # 14
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Весели празници на всички колеги и успехи през новия сезон!!
 
maikalДата: Пятница, 17.02.2012, 14:13 | Сообщение # 15
Болгария. Pazardzhik.
Группа: Проверенные
Сообщений: 31
Статус: Offline
Здравейте колеги !Тези дни времето се по-оправи и някои семейства се облетяха,с радост установих че всички са живи,а колко са здрави впоследствие ще разбера.Послах пред кошерите зебла-но май не ги ползваха много-снега около кошерите пожълтя.Чакам с нетърпение неделя и понеделник да се вдигнат малко темперетурите,за да мога да ги подхраня по-малко и да видя на какво дередже са.Дано и при вас колеги всичко е наред,и по-малко загуби.

Сообщение отредактировал maikal - Пятница, 17.02.2012, 14:15
 
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Пчеларите » ПЧЕЛАРИТЕ (ПОДВИЖНО ПЧЕЛАРСТВО)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:



Free counters!
Проверка тИЦ и PR
Verification: 4238634e5a51a6dc
Copyright MyCorp © 2024