Пятница, 19.04.2024
НА ПЧЕЛЬНИКЕ
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 6 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Модератор форума: APITO  
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА » СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА (СЪСТОЯНИЕ НА ПЧЕЛНИТЕ СЕМЕЙСТВА)
СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА
APITOДата: Вторник, 25.03.2014, 20:38 | Сообщение # 76
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Наистина е красиво а и доста прашец ще съберат.Днес разширих семействата,някои с по две а някои с по три рамки,прашец имат достатъчно и смятам като се оправи времето да слагам прашецоуловителите.
Прикрепления: 0700867.jpg (198.5 Kb) · 0658162.jpg (334.0 Kb)
 
DANДата: Пятница, 28.03.2014, 15:16 | Сообщение # 77
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Чуден прашец са събрали на питата! Слагай прашецоуловителите. Аз никога не събирам прашец, защото ме няма там постоянно, но прашец има много от върби и овошки. Твоите са напред в развитието. Аз се стремя да ги подготвя за акацията.

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Среда, 09.04.2014, 08:27 | Сообщение # 78
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Някои от семействата се подготвят за роене в две от тях има захранени маточници а рапицата едва сега започва да цъфти... sad
 
DANДата: Пятница, 11.04.2014, 16:42 | Сообщение # 79
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
За каква рапица говориш колега ние тука още малко и сняг ще ринем biggrin
Тъкмо няма да се мъчиш да произвеждаш майки. Те сами ще си ги направят.
Много е рано наистина, като си помисля, че при теб майките не са стари като моите и си разширяваш навреме и пчелите са ти добре гледани се учудвам така да реагират.


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Пятница, 11.04.2014, 23:29 | Сообщение # 80
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Силни са колега и просто нямат работа..нека не забравяме че условията при мен са мааалко по-различни..:)Магазините са вече поставени ..нектар няма .
 
DANДата: Вторник, 15.04.2014, 18:27 | Сообщение # 81
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Спазваш ли някакви ограничения в температурата /нощ-ден/ за да слагаш магазините. На мен ми се вижда малко хладничко, но рапицата започна да цъфти и при нас. Мисля да изчакам отминаване на ниските температури и тогава да сложа магазините. Предполагам, че греша, но като гледам времето за 10 дни напред го дават само облаци и дъжд, а температурата е максимум 17 градуса. Те пчелите ще си стоят по кошерите и ще започнат да се роят. Кофти работа!!!!

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Среда, 16.04.2014, 14:39 | Сообщение # 82
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Наистина кофти.Някои семейства качиха по половин магазин ..и това беше .Прогнозата е студените дни да продължат.
 
APITOДата: Четверг, 01.05.2014, 21:37 | Сообщение # 83
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Докладвам. smile Повечето събраха по един магазин от рапицата и заради проливните валежи и студеното време изпаднаха в роево състояние-няма силни -няма слаби..всички wacko та голямо скубане на маточници и рокади пада.. tongue
 
DANДата: Среда, 07.05.2014, 12:05 | Сообщение # 84
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Съжалявам, че са ти отворили толкова много работа колега. Дано се кротнат по нататък. При нас акацията вече цъфна. Моите проблеми с роенето идват след акацията, защото нямам липа и те като си постоят в кошерите и решават да правят глупости. Желая късмет и здраве на пчелите и на вас!

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!

Сообщение отредактировал DAN - Среда, 07.05.2014, 12:05
 
APITOДата: Вторник, 13.05.2014, 01:39 | Сообщение # 85
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Поживем-увидем ..Успехи и на теб колега
 
DANДата: Вторник, 27.05.2014, 17:55 | Сообщение # 86
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Здравей колега!
Как е сезона - кротнаха ли се?
Аз ще си ходя тази седмица за да ги проверя дали са събрали мед.
Ако има ще вадим!


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Вторник, 27.05.2014, 23:39 | Сообщение # 87
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Роевото състояние е овладяно..но меда който посъбрха от акацията е вече наполовина изяден тия дни-а приноса от детелината е незначителен..няма и да я вадя акацията .Опасно е в период на безпашие да се вади и храни..Дано при теб да има пълни магазини ..но като гледам навсякъде се оплакват колегите .Чакаме дъжда да хванем детелината , магарешкия бодил и малко липа.Но ако не завали сериозно май ще хванем само магарешкия.. wink   Големите надежди са за слънчогледа. priest
 
DANДата: Понедельник, 09.06.2014, 12:33 | Сообщение # 88
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Утре го дават да вали в цялата страна. Надявам се да вали кротко и само дъжд. smile Ще полее навсякъде. Наистина много бързо изсъхна, а скоро бяха големите наводнения.
Май за събота и неделя го дават лошо времето и нищо няма да мога да направя. Че и температурите ще паднат значително.

Добавлено (09.06.2014, 12:33)
---------------------------------------------
Колеги, мед няма!
Това не се е случвало при мен от много години. Имаше паша от рапица, овощни дървета, акация, аморф, но накрая нищо. Предполагам, че заради дъждовете каквото са събрали са го консумирали.


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Вторник, 10.06.2014, 14:18 | Сообщение # 89
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Дотук годината не е от най-медоносните.От рапицата изкарах към 8-9 кг от кошер.Акацията не съм  я центрофугирал понеже се опасявах заради променливото време да не останат без храна. На скоро правих преглед -тези семейства които имаха по два магазина акация меда им е намалял наполовина но имат доста пило а тези които не успяха да съберат от нея..никак не са добре..Пилото им е намаляло.Мисля тия дни да извъртя каквото има из магазините -да изравня всички семейства  с пило и медови пити..поне за слънчогледа да са готови..Направих три отводки за резервни майки-дори и на пълен плодник са зле..не могат да съберат запас въпреки че по поляните наоколо цъфти бялата детелина и се налага през два -три дни да ги храня..Градежа на основите е изключително слаб и спрях да им давам.На два от трите кошера за резервни майки им изчезнаха майките,придах втори път,гледам че са пронесли и това е добре.
 
DANДата: Понедельник, 16.06.2014, 12:48 | Сообщение # 90
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Тя много зле картинката, както я описваш. По телевизора даваха за големи бури в Пловдив. Вас засегнаха ли ви. Тази седмица също я дават дъждовна, и чак след това слънце. Събота и неделя мисля да си ходя на село и ще видя пчеличките. Имам един кошер, на който чакам да му се оплоди майката и ще го отворя да видя дали се е завърнала. Надявам се всичко да е наред.

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА » СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА (СЪСТОЯНИЕ НА ПЧЕЛНИТЕ СЕМЕЙСТВА)
  • Страница 6 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Поиск:



Free counters!
Проверка тИЦ и PR
Verification: 4238634e5a51a6dc
Copyright MyCorp © 2024