Четверг, 25.04.2024
НА ПЧЕЛЬНИКЕ
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: APITO  
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА » Ненормален кошер
Ненормален кошер
ЗаркоДата: Пятница, 28.09.2012, 17:13 | Сообщение # 1
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Да ви споделя за един мой кошер дето не мога да го разбера защо се заяжда с мен. Направих отводка средата на май мисля. Сложих пита с яйца и прясно пило да си направи майка. Не пощя. Пак сложих такава рамка, не пощя. Придадох майка - убиха я. Слагах 2 пъти маточник, изгризаха ги. Накрая вече видях яйца по стените, по 3-4 и реших, че е търтовка. Реших да го разформировам ама каква изненада - наредено пило, запечатано, прясно. Изтрещях. Викам си ок, от къде се е появила тая майка не знам ама щом я има да си снася. Подхранвах си го, преди месец го гледах има си нормално пило. Оня ден отварям всички да им се порадвам и като стигнах до тоя отново ме изненада - 4 маточника, запечатани. Ха сега де, септември маточници. Погледах го, почесах се по булото и реших да го оставя и да става каквото ще с тоя ненормален кошер.
Мислех и стигнах до извода, че тая майка си е била там през цялото време, но защо не снасяше не ми е ясно. Сега обаче къде отиде, 3 пъти го прегледах и няма майка. Няма как да съм я убил при прегледа, защото бяха минали 23-24 дена откакто съм ги отварял за последно, тя трябваше да се е излюпила вече. Луда работа.


Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
DANДата: Пятница, 28.09.2012, 18:17 | Сообщение # 2
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Съветвам те да избягваш направата на отводки без да придадеш майка или поне маточник. От там идват и проблемите. Понякога се получава само с пило, но много се дезорганизира семейството, закъснява се с появата на следващо пило, изтощават се пчелите и има голяма вероятност да се излюпи майка която да не е достатъчно добре развита поради липса на силно семейство, което да се грижи за нея или поява на свещева майка за, която не е сигурно каква стока ще излезне.

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Пятница, 28.09.2012, 19:41 | Сообщение # 3
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Точно! Некачествените майки се оплождат и пронасят много по -късно и не рядко пчелите ги сменят още същата година.Това общо взето важи и ранните майки произведени март-април.
 
ЗаркоДата: Пятница, 28.09.2012, 23:26 | Сообщение # 4
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Ами аз направих 7-8 отводки така и нямаше никакъв проблем, развиха си се нормално. Само тоя е някакъв идиот biggrin

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
DANДата: Понедельник, 01.10.2012, 22:39 | Сообщение # 5
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Не му се ядосвай толкова biggrin Все пак си голям късметлия, с такъв голям процент успеваемост. biggrin

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
ЗаркоДата: Вторник, 02.10.2012, 11:12 | Сообщение # 6
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Не, вече не му се ядосвам, оставих го да видя какво ще стане от него biggrin

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
APITOДата: Вторник, 02.10.2012, 20:58 | Сообщение # 7
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Според мене -май трябва да го присъединиш към някое основно семейство колега...Майките напролет ще ги броим...
 
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА » Ненормален кошер
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:



Free counters!
Проверка тИЦ и PR
Verification: 4238634e5a51a6dc
Copyright MyCorp © 2024