Вторник, 23.04.2024
НА ПЧЕЛЬНИКЕ
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 6 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Модератор форума: APITO  
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА » видове подхранки (хранене)
видове подхранки
DANДата: Понедельник, 23.09.2013, 12:11 | Сообщение # 76
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
При толкова литри трябва тръбопровод да се прави и с поплавъци в хранилките biggrin

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Понедельник, 23.09.2013, 23:34 | Сообщение # 77
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Колкото и невероятно да звучи колега е истина.Пчелар с 200 кошера в съседно село при цъфтеж на слънчогледа и изкарани кошери там сипва от цистерна с пистолет като на бензиностанциите..и на мен ми беше интересно но понеже колега ме извика да видя..Та..нека не хвалим мед а пазар...май нататък  е истината ,с голи принципи все таки ще си останем гладни.Не че им завиждам на такива -яд ме е.
 
ЗаркоДата: Вторник, 24.09.2013, 14:56 | Сообщение # 78
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Абсурд е да направя такова нещо. По-добре гладен отколкото мошенник.

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
DANДата: Среда, 09.10.2013, 10:18 | Сообщение # 79
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Трябва да махам лентите и да ги зазимявам вече. Надявам се да имат мед в плодниците. Времето е хубаво. Надявам се да се задържи така. Вие зазимихте ли ги вече? Как са им медовите запаси?

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Воскресенье, 13.10.2013, 21:20 | Сообщение # 80
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Здравей DAN,каквото трябва съм направил.Третирани и запасени с мед,-оставих 10 семейства без никакво третиране,произволно избрани-риск печели-риск губи.. biggrin догодина ще споделя кой как е изкарал зимата.Лентите като винаги си стоят на другите семейства-напролет ще ги махам-напук на теориите за резистентност..Решил съм нещо за себе си. dry Ако примерно постигна 80 %ов за мене е повече от добре.
 
DANДата: Понедельник, 14.10.2013, 09:49 | Сообщение # 81
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
За първа година зазимявам толкова лесно. Явно италиянките вече са загубили гена си и са се претопили. Мед имаха всичките. Махнах им лентите и им нагласих местата за зимните хранилки.
Апито, ти нали щеше да подменяш големината на кутийките, на восъчните основи. Ако го направиш си направо революционер. Тогава няма да ти трябват ленти, нито пък замени на восък за основи. Направо затворено стопанство. biggrin


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА » видове подхранки (хранене)
  • Страница 6 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Поиск:



Free counters!
Проверка тИЦ и PR
Verification: 4238634e5a51a6dc
Copyright MyCorp © 2024