Пятница, 29.03.2024
НА ПЧЕЛЬНИКЕ
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 5 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Модератор форума: APITO  
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА » видове подхранки (хранене)
видове подхранки
APITOДата: Понедельник, 08.04.2013, 20:28 | Сообщение # 61
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Ицо вярно е че ги пълнят стига да има паша и може да се центрофугират но зависи от пашата-понякога запълват само горната половина наесен .Съгласен съм че може да се използват и две строителни рамки но според мен се отразява на медосбора...Добре де ,меда в строителните от последната паша не го ли запазваш за напролет?Може да си имаш свой метод на работа,моля сподели го.
 
ЗаркоДата: Вторник, 09.04.2013, 12:13 | Сообщение # 62
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Нещо ми се струва голяма хамалогия тая строителна рамка. wacko

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
APITOДата: Четверг, 11.04.2013, 21:07 | Сообщение # 63
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Нищо сложно няма колега...въпрос на работа е.То и пчеларството не е лесна работа.. biggrin
 
kostadinstoyanovДата: Четверг, 11.04.2013, 22:43 | Сообщение # 64
Болгария. Dobrich.
Группа: Проверенные
Сообщений: 43
Статус: Offline
Не е хамалогия ползването на строителна рамка. В последно време аз я ползвам само през април и май, за да следя опаразитяването. По броя на акарите в търтеевото пило аз избирам вариантите на третиране. Иначе в дневника си пиша кога е пусната строителната рамка , кога е снесено в нея и кога е изрязвана.
 
ЗаркоДата: Пятница, 12.04.2013, 15:42 | Сообщение # 65
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Бе да вдигам по два магазина ден през ден си е баш хамалогия smile beer

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
APITOДата: Суббота, 13.04.2013, 09:15 | Сообщение # 66
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Зарко когато има поставени магазини строителната се пуска през магазина. wink
 
DANДата: Среда, 17.04.2013, 20:42 | Сообщение # 67
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Не ми харесва тази рамка. Като я надграждат все я завъртат или залепят нанякъде и после като я вадиш се мачкат пчели, пити абе става мазало. Чел съм и мисля, че са прави като твърдят, че при отстраняване на търтеевите ларви семейството отново хвърля сили и огромен ресурс за да ги възстанови, като по този начин връща равновесието в кошера. По принцип в пчеларството се стремя да имам възможно най-малко вмешателство в живота на пчелите, а пък и моите пчели не са за пипане, че жилят като оси. biggrin Вие като сте отворили дума за строителната рамка да ви питам като я отрежете какво правите ларвите от търтеи. Чувал съм, че били много хубава стръв за риболов. Някой пробвал ли е? Хайде наслука! biggrin

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
ЗаркоДата: Четверг, 18.04.2013, 10:56 | Сообщение # 68
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
И аз така съм чувал, че са отлична стръв и тази година ще дам на баща ми да пробва. smile

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
APITOДата: Четверг, 18.04.2013, 21:36 | Сообщение # 69
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Риболова е завладяващо хоби но уви -не ми остава време  вече колеги...много работа,иначе каквидите ги давам на съседа да си храни кокошките и прасенцата.Има една статия в руски форум за какво друго стават,определено ползите са много -стига да преглътнем предубежденията....ако искате да ви я кача или поне да я видите ?А относно "хамалогията" покрай строителната рамка -не съм много съгласен ,може и да е повече работа но избягвам химията,пчелите ми са живи и здрави всяка година досега ,години наред се опитвам да направя нещо от рода на селекция за да работя спокойно и без жила,покрай мене "бягат" пчелни семейства -за мене това е непознато(може и да съм любимец на БОГА).Който има здрави и спокойни пчели и е доволен от тях вероятно ще разбере за какво иде реч.Даже имам и друга идея за намаляване на акара в гнездата свързано с питите,ще видя дали ще излезне вярно това лято -резултата  ще се види догодина biggrin
 
DANДата: Пятница, 19.04.2013, 20:23 | Сообщение # 70
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Четох, че размера на сега използваните килийки е проблем за развитието на акара в пчелните семейства. Ти това ли имаш предвид?

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Суббота, 20.04.2013, 09:33 | Сообщение # 71
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Да колега.Ще трябва да се прави преса за основите.
 
DANДата: Четверг, 25.04.2013, 09:22 | Сообщение # 72
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Аз се чудя колега, на кой болен мозък му е хрумнало да промени още преди време размера на килийките. На всичкото това отгоре е успял да се наложи с тази промяна до ден днешен. Как ще се справиш с изработка на матрица. Мисля, че някъде продаваха матрици с такъв размер. Това го бях чел доста отдавна.

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
ЗаркоДата: Четверг, 25.04.2013, 11:01 | Сообщение # 73
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Нещо не схващам. Кой и какво е променял на килийките?

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
APITOДата: Четверг, 25.04.2013, 21:27 | Сообщение # 74
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Да наистина има промяна в размера на килийките колеги...прочетох за това  в един полски форум преди време(мисля че беше Амброзия)   и се сетих че имам половин кашон с основи закупени преди години но понеже бяха доста къси в долния край ги оставих за магазинни но така си и останаха във времето,та като Тома неверни извадих шублера и замерих...има разлика от новите.Иначе и новите ги градят( с малки проблеми) но пък ако се окаже вярно че и това може да е начин  за борбата с акара -защо да не се опита,аз съм решил да направя опит да се справям с акара без никакви препарати-или ще спечеля -или ще загубя както е казал Левски wink В хралупите кой ги третира? Има семейства които живеят по 10 години без химизация,това дето  го пишат по форумите че може би умират след година -две и се заселват други рояци е бош лаф -аз на времето съм вадил като млад пчелар пчели от стълб където според думите на пчеларите от селото живее от 10 години!?Вече писах че третирам само наесен ,вярно е че откакто забраниха перицина и въведоха лентите на байер ефекта е по-слаб но компенсирам със строителна рамка ,много колеги ме критикуваха и пророкуваха че няма да имам пчели напролет ,,,но сега почти всички са с магазини ,пчели бол.. макар че няма паша дори изтървах и един рой заради липса на време .Може би и интернет-форумите допълнително ни насаждат страх,всеки се прави на всезнайко та ако се зачета по-сериозно се чудя как съм гледал пчели досега biggrin Рекламата е голяма работа,подсъзнателно ти се набива нещо в главата дори и да не е вярно...Днес отнех пити с плътно пило за отводки и колкото и да се кьорихме с жената ,поне едно акарче не видяхме...ще трябва да си купя отнякъде че хептен ще се загубят тези красиви животинки.. wink
 
APITOДата: Пятница, 20.09.2013, 21:04 | Сообщение # 75
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Днес се позаслушах  в един чат на колегите и пратиха това
http://www.youtube.com/watch?v=J_at2J_siYE..
таа се позачудих-то бива ,бива хранене  ама по 6-8 литра..?А за мед не се споменава...дали пък да не се хвърля в излишни разходи за захар? biggrin Стана ми интересно просто..
 
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » СЕЗОННИ РАБОТИ В ПЧЕЛИНА » видове подхранки (хранене)
  • Страница 5 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Поиск:



Free counters!
Проверка тИЦ и PR
Verification: 4238634e5a51a6dc
Copyright MyCorp © 2024