Суббота, 20.04.2024
НА ПЧЕЛЬНИКЕ
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: APITO  
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Инструмент за пчелар » ИНСТРУМЕНТИ ЗА ПЧЕЛАРЯ (СТОЙКИ ЗА КОШЕРИ)
ИНСТРУМЕНТИ ЗА ПЧЕЛАРЯ
APITOДата: Четверг, 19.05.2011, 23:41 | Сообщение # 1
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Ето и моите стойки за кошерите.

 
DANДата: Пятница, 20.05.2011, 13:54 | Сообщение # 2
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Виждам и помощничка имаш! Да ти е жива и здрава.
Стойките са хубави, но моят съвет е да избягваш употребата на метал, защото много го крадат. Поне по нашият край е така. Един пчелар се оплака, че зимата минали през пчелина му ударили по един крак на всички кошери, натоварили металните стойки и така заради едни стойки му унищожили пчелина. След тази случка гледам да избягвам метала до колкото е възможно.


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Пятница, 20.05.2011, 14:11 | Сообщение # 3
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Засега такава опасност няма колега,пчелина ми е стационарен и кошерите са ми в двора.Ако изкарвам пчелите на паша няма да ги поставям на стойките а на твоя колега добре че не са му вдигнали и кошерите,лоши хора има колкото щеш.
 
lychitoДата: Вторник, 24.05.2011, 20:53 | Сообщение # 4
Группа: Проверенные
Сообщений: 32
Статус: Offline
Стоики е идеално,но засега съм на циментови колове и тухли,но малко ниско ми идват smile :)
 
APITOДата: Среда, 25.05.2011, 00:25 | Сообщение # 5
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Здравей и добре дошъл колега!!Радвам се че пчеларското ни семейството се увеличава и може би ще стигне пчелното 30-50000 !!! biggrin biggrin biggrin На първо време и това е достатъчно което си направил!Не може всичко да е по ноти...Но що имаш желание -ще постигнеш всичко.Радостно е че тук си сред приятели и можеш да споделиш и да получиш съвет-нещо на което и аз самия разчитам!
 
DANДата: Среда, 25.05.2011, 18:23 | Сообщение # 6
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Отдавна планирам да си направя универсален рамкоповдигач. Искам да съчетая функциите на трите рамкоповдигача, които нося в джобовете си по време на работа. Овен стандартния имам един за повдигане при вертикално вадене на първа рамка от кошера и един по здрав за отлепяне на корпусите. Вече почти го представям как трябва да изглежда, но не съм го доуточнил. Вие с какви рамкоповдигачи работите?

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
DANДата: Четверг, 26.05.2011, 17:24 | Сообщение # 7
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Ще се опитам да начартая единия от рамкоповдигачите. Този ми върши доста добра работа.

Прикрепления: ramkopovdigach.doc (23.5 Kb) · 9548275.jpg (3.5 Kb)


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!

Сообщение отредактировал HOST - Четверг, 26.05.2011, 20:33
 
APITOДата: Пятница, 27.05.2011, 00:28 | Сообщение # 8
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Колега ДАН това рамо вдясно каква работа върши?За отлепяне на рамките ли?Аз използвам обикновен повдигач-г образен.
 
DANДата: Пятница, 27.05.2011, 09:53 | Сообщение # 9
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
С този рамкоповдигач отлепям рамките. Дясното рамо стъпва на съседната рамка за упора.

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
maikalДата: Пятница, 27.05.2011, 14:11 | Сообщение # 10
Болгария. Pazardzhik.
Группа: Проверенные
Сообщений: 31
Статус: Offline
Колега lychito като те слушам,май не си от най-неопитните -при два сезона -това е доста хубаво,значи си натрупал и практически опит.Просто питай и щети се отговори,не се притеснявай -затова сме тук.А що се отнася за стойките -аз също имах проблем -новите си кошери ги повдигнах за да ми са удобни,а не след всяко проверяване да се превивам от болки в кръста,затова ако са ти неудобни просто сложи по още една тухла под бетонните колове.Удоволствието от работата ще ти хареса -нали това е целта?
 
haralampiДата: Суббота, 28.05.2011, 00:40 | Сообщение # 11
Болгария. Veliko Tărnovo. Byala Cherkva.
Группа: Проверенные
Сообщений: 70
Статус: Offline
Това в края трябва да е кука т.е.да не е под прав ъгъл,а петата е в основата на куката,там от където започва - дръжката вместо да я "облицоваш" във нещо,просто я остави голо желязо което в края да е сплескано и заострено леко,така си повдигаш магазините.

Сообщение отредактировал haralampi - Суббота, 28.05.2011, 00:41
 
DANДата: Понедельник, 30.05.2011, 11:04 | Сообщение # 12
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Благодаря Харалампи !
Подобен на този рамкоповдигач, за който обесняваш го видях в магазина в Русе. С него могат да се повдигат вертикарно питите прихванати за ушите на рамката. С този, който съм показал по-горе могат да се повдигат освен от ушите и от по-дебелата вътрешна част на горната летва на рамката. Затова е направен така, че растоянието между лявото и дясното краче да съвпада с дебелината на горната летва на рамката. Много пъти ми се е случвало рамката в долния и страничния край да е залепена с въсък или прополис толкова здраво, че се чупи ухото и не може да излезе. Когато влезе по-навътре рамкоповдигача и стъпи на дебелата латва - всяка рамка излиза без проблем. Затова ми върши много добра работа. Това не е мое изобретение. Преди около 15 години пишеше за него в един пчеларски вестник. Добра работа върши. Направете си го и вие.


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Инструмент за пчелар » ИНСТРУМЕНТИ ЗА ПЧЕЛАРЯ (СТОЙКИ ЗА КОШЕРИ)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:



Free counters!
Проверка тИЦ и PR
Verification: 4238634e5a51a6dc
Copyright MyCorp © 2024