Четверг, 25.04.2024
НА ПЧЕЛЬНИКЕ
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 2 из 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Модератор форума: APITO  
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Инструмент за пчелар » Електродвигатели за центрофуга
Електродвигатели за центрофуга
DANДата: Воскресенье, 10.06.2012, 15:18 | Сообщение # 16
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Вече съм готов и с управлението на дрелката за въртене на питите.
Прикрепления: 3684985.jpg (179.7 Kb) · 5773201.jpg (175.7 Kb) · 3214269.jpg (133.1 Kb)


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Понедельник, 11.06.2012, 20:35 | Сообщение # 17
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Много добре си го направил колега остава да го пробваш на пълни пити wink но и това ще стане,пчелите работят по въпроса . biggrin Това май ще излезе най-достъпния вариант ,избягват се щайби ,ремъци остава да споделиш как се справя устройството .Една лека препоръка имам,горе на захранващия кабел до лустер клемата е добре да се сложи скобичка .Пълни магазини колега и денонощно да върти центрофугата!!!!!
 
DANДата: Вторник, 12.06.2012, 11:57 | Сообщение # 18
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Благодаря! Първо го пробвах с включета крушка за да не прецакам дрелката. След като установих, че работи го пробвах на дрелка на празен ход. Усилва и намалява добре. Сега ще видим как ще върти на пълна центрофуга и ще пиша. Благодаря за забележката. И на мен ми се виждаше малко висящ този кабел, но нямах идея как да го закрепя. Сега ще измисля някаква скобичка.

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
ЗаркоДата: Пятница, 15.06.2012, 11:47 | Сообщение # 19
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Много добре е станало, браво. А защо е това задно движение от колело? Каква функция върши?

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
APITOДата: Пятница, 15.06.2012, 13:39 | Сообщение # 20
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Като съединителя при колата ти колега biggrin ,просто решение но ефикасно според мен .Убива първоначалните удари ,осигурява плавно потегляне и може да върнеш без усилие барабана назад при вадене на питите.Колегата ДАН добре се е ориентирал,при задвижка с колекторни двигатели от перални(там максималните обороти са около 12 000) работата се усложнява ,необходими са шайби и ремъци.
 
ЗаркоДата: Понедельник, 18.06.2012, 13:29 | Сообщение # 21
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Не го разбрах много добре ама здраве да е. smile
Имам едно зеге дето не ще да реже хубаво и ще мисля дего да го преустроя за центрофугата, да видим дали ще се справя.


Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
APITOДата: Понедельник, 18.06.2012, 23:06 | Сообщение # 22
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Мисля че трудно ще се преустрои зегето предвид малката мощност и специфичните задвижки ,там придавката май е ексцентрична ако не греша.Но нищо не пречи колега да опиташ.
 
ЗаркоДата: Среда, 20.06.2012, 14:22 | Сообщение # 23
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Отворих го и от едно зъбно колело вътре мисля, че ще стане задвижването. По-скоро дали ще има достатъчна мощност да завърти центрофугата. Сега ще си извадя медеца на ръка, а на есен ще видя как ще стане, че на не разваля центрофугата и си чеша главата. biggrin

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
DANДата: Среда, 20.06.2012, 16:25 | Сообщение # 24
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Механизма с ръчното задвижване не го разваляй. Свали го и го запази, защото ако угасне тока или ти се скапе нещо по ел. задвижването, винаги трябва да имаш и резервен вариант за да не си спираш работата.
Тази седмица си ходих на село да вадя мед, но бях сам и нямах време да монтирам ел. задвижването на центрофугата и карах на ръка. На другия ден го монтирах.Завъртях го без пити и според мен ще върши работа. Поддържа добре различно ниво на обороти. Дано да се справи и с пълни пити. Живот и здраве ще го пробвам на следващо вадене. Видях, че не съм помислил за спиране на ротора на питите. Той като е на лагери се върти с лекота, развива голяма инерция и трябва доста да се изчака за да спре. Ще трябва да помисля за удобен вариант за по-бързо спиране.


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Среда, 20.06.2012, 17:23 | Сообщение # 25
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Нещо като спирачка от лента с тънко феродо направо на барабана на задното движение и ръчка- или само ръчка с дървено трупче изрязано по барабана би трябвало да стане предполагам.
 
ЗаркоДата: Пятница, 22.06.2012, 13:19 | Сообщение # 26
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Ами това задно движение няма ли си самото то спирачка, контра му викахме едно време?

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
DANДата: Пятница, 22.06.2012, 16:09 | Сообщение # 27
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Има само, че е махната за да се получи по-лесна сглобка. Ако я оставим много ще се усложнят механизмите. Спирането може да се направи и с нещо елементарно.

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
stefanbgДата: Воскресенье, 24.06.2012, 08:52 | Сообщение # 28
Болгария. Lovech.
Группа: Проверенные
Сообщений: 10
Статус: Offline
Quote (DAN)
Купих си два лагера по 25 мм заедно с държачите /черупките, гнездата не знам как точно се казват/. Последните ги взех хоризонтални.

Колега, от къде си купи лагерните тела с лагерите и на каква цена? Аз също ще елекрифицирам моята центрофуга, но не мога да реша как. Имам редуктор от гайковерт, заедно с двигателя, двигател асинхронен 180 W от пералня, разно колекторни и др. Също така много ми се иска да използвам този от пералня, но ще се получи тежка конструкция. Това е предимство за стабилността на центрофугата, но ако е монтирано под нея. Ако е отгоре, центъра на тежестта отива много високо. Затова още се чудя и търся готови части - лагерни тела и др, за да си направя проектчето.
 
DANДата: Вторник, 17.07.2012, 15:04 | Сообщение # 29
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Взех ги от Русе. Има специализиран магазин за лагери и ремъци. Мисля, че във всеки град би трабвало да има такива магазини. Лагерите са за около 15-16 лева бройката. Най-обикновени лагери са, не са нищо особено.

Добавлено (17.07.2012, 15:04)
---------------------------------------------
Центрофугата с ел. задвижването работи много добре. Бошът от 500 вата успя да я върти. Оказа се, че няма нужда от спирачки - спира си нормално.


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!

Сообщение отредактировал DAN - Воскресенье, 24.06.2012, 13:57
 
DANДата: Понедельник, 08.07.2013, 10:03 | Сообщение # 30
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Здравейте! Снимах ел. оборудването в работещ вид. Много съм доволен! Вече не се върти на ръка!
Прикрепления: 4154636.jpg (175.2 Kb)


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Инструмент за пчелар » Електродвигатели за центрофуга
  • Страница 2 из 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Поиск:



Free counters!
Проверка тИЦ и PR
Verification: 4238634e5a51a6dc
Copyright MyCorp © 2024