Вторник, 23.04.2024
НА ПЧЕЛЬНИКЕ
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 2 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Модератор форума: APITO  
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Пчелни продукти » ПЧЕЛНА ПАША (МЁД)
ПЧЕЛНА ПАША
APITOДата: Среда, 06.07.2011, 18:05 | Сообщение # 16
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
И при мен преваля снощи и днес работят като луди biggrin .Бях се отчаял че ще изтърва слънчогледа но днес при прегледа капеше нектар от питите,има надежда!!
 
kostadinstoyanovДата: Среда, 06.07.2011, 22:26 | Сообщение # 17
Болгария. Dobrich.
Группа: Проверенные
Сообщений: 43
Статус: Offline
И при мен валя добре. Този дъжд ще отложи цъфтежа на слънчогледа поне за още седмица. Не знам за какво да се моля, някои вече са на "ръба", други още не са готови.
 
ЗаркоДата: Четверг, 07.07.2011, 10:04 | Сообщение # 18
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
При нас в ямболско слънчогледа цъфна преди 4-5 дни. На места има и в начало на цъфтеж. Както се казваше в една реклама - Now we wait smile

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
ЗаркоДата: Пятница, 22.07.2011, 00:25 | Сообщение # 19
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Каквото взеха първите дни от началото на цъфтежа, това остана. В тия жеги завалийките не могат да събират.

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
kostadinstoyanovДата: Пятница, 22.07.2011, 23:11 | Сообщение # 20
Болгария. Dobrich.
Группа: Проверенные
Сообщений: 43
Статус: Offline
Приносът на нектар е най-голям в началото на цъфтежа. Щом залеят с нектар и крайните рамки веднага слагам втория магазин. Тази година при мен първия слънчоглед цъфна на 15 юли, днес центрофугирах първите магазини, долните са почти готови. Дано не започнат пак горещини.
 
APITOДата: Пятница, 22.07.2011, 23:41 | Сообщение # 21
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Радвам се за теб колега!!В североизточна България изкарахте много неблагоприятна пролет тази година,дано сега да наваксате.Сега работите се обърнаха ,след добрата пролетна при нас почти няма сериозна паша-слънчогледа замина ,разчитам на бялата комунига която се посъвзе след дъждовете преди няколко дни но и това е относително.Ако времето е с нас може да откачим по един магазин...
 
APITOДата: Суббота, 23.07.2011, 01:12 | Сообщение # 22
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Преди малко колега си писахме с един колега в чата на http://www.pchelovod.info/ от Азербайджан и като му казах на каква цена искат да ни изкупят меда се изуми.!Каза че какъвто и да е мед се изкупувал при тях на 10 долара-смятайте!Не знам колко е вярно може би Админа ще каже но жалко е да произведеш нещо с труда си и да се молиш за по-добра цена.Така е при нас....
 
ЗаркоДата: Суббота, 23.07.2011, 01:53 | Сообщение # 23
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Ние в нашата странна държавица все ”тарикати” имаме. За това сме си в блатото.......

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
ЗаркоДата: Суббота, 23.07.2011, 02:02 | Сообщение # 24
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Цеко, при мен не е валял хубав дъжд много отдавна. Като вървя из околията навсякъде всичко е изсъхнало. Мисля си, че при нас това ще е, но каквото-такова, с природата не можем да се борим.
Четох, че бръшляна бил и той медоносен. В гората до мен е пълно с него, дали може да се надявам на нещо от него?


Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
APITOДата: Суббота, 23.07.2011, 03:36 | Сообщение # 25
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Каквото при теб-такова е и при мен колега ,географски район biggrin Два месеца без дъжд до преди няколко дни...За бръшляна не знам дали е толкова медоносен че да има стокова продукция но се съмнявам-преди време при мен пчелите носеха прашец от него-горчилка та се не трае!!!Пък за меда не знам . cry
 
ЗаркоДата: Воскресенье, 24.07.2011, 00:55 | Сообщение # 26
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Ами тогава удрям гонга за край на медосбора, събирам каквото са качили в магазините и вече да гледам презимуванато. :-)

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
drdpopovДата: Вторник, 04.10.2011, 17:08 | Сообщение # 27
Болгария. Sandanski.
Группа: Проверенные
Сообщений: 79
Статус: Offline
Колеги нещо се омърлушихме,голяма тишина настана във форума.Дали преядохме с мед и ни мързи?Искам да поставя една тема-садене на медоносни дървета.Намерих няколко фиданки пауловния томентоза.Като подготвя терена около пчелина ще ги засадя.Проучих го това дърво и ми харесаха 2 качества-бърз растеж на дървесина и обилно нектароотделяне.Първото качество ме устройва-на село да имам дърва за огрев,второто е паша за пчелите.
 
APITOДата: Среда, 05.10.2011, 04:43 | Сообщение # 28
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Привет Докторе -ми така е ,активен сезон ,всеки има работа (то даже и аз работя друга работа-строителство)-верно поизоставихме форума но не е фатално biggrin Зимата е дълга..Ще има какво да приказваме..Относно медоносните растения имаме един капацитет тука във форума-колегата Миндета който е в час -с него посъбрах некои растения които догодина ще засадя-вече имам готови фиданки които догодина и ще заемат повече половината от двора .
 
drdpopovДата: Среда, 05.10.2011, 10:53 | Сообщение # 29
Болгария. Sandanski.
Группа: Проверенные
Сообщений: 79
Статус: Offline
Кризата е обхванала всички отрасли.Навсякъде едно и също-малко работа,ниски доходи.Аз нали работя само с хора-виждам какво е положението.Нямам намерение да критикувам колегите за участие във форума-само така малко да ги ръчна.
 
ЗаркоДата: Среда, 05.10.2011, 23:40 | Сообщение # 30
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Хубава тема подхвана докторе. Още от тази пролет съм подхванал медоносните растения. Покрай оградата съм насадил бял маргарит, в пчелина сложих 16 дръвчета китайски мехурник, една албиция, два хубискуса и един кестен. Сега ще търся някъде по-евтино еводия. Ако е вярно, това което се пише за неговата медоносност е просто задължително да се насадят много такива дръвчета. Пратиха ми към 7 грама семена от еводия(стотици са), ще ги насея и дано поникнат. В центъра на Ямбол има дърво пауловния и чакам да узреят семената да събера. Тия дни ще събера семе и от китайски мехурник, има го много из града. Набелязал съм си от къде да си взема резници от хубискус, пробвах и се вкорени много успешно. Днес събрах семена от гледиция, също много медоносно дърво, а от едни комшии ще си поискам да ми дадат малко семена и от албиция. Ако станат тия дръвчета ще имам и за раздаване сигурно ама живот и здраве ще видим какво ще излезе. Нямам никакъв опит ама си мисля, че колкото повече медоносни дръвчета има около пчелите, толкова по-добре за тях. Дори да няма за добив, за тях си да изкарват си е добре. Замислил съм се ако потръгне тая работа с дръвчетата да намеря свредел за трактор за пробиване на дупки за дръвчетата и да насадя навсякъде, където може. Отделно и ползата от самите дървета...

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Пчелни продукти » ПЧЕЛНА ПАША (МЁД)
  • Страница 2 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Поиск:



Free counters!
Проверка тИЦ и PR
Verification: 4238634e5a51a6dc
Copyright MyCorp © 2024