Суббота, 20.04.2024
НА ПЧЕЛЬНИКЕ
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 2 из 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Модератор форума: APITO  
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Пчеларите » ДОБРЕ ДОШЛИ! (ДОБРЕ ДОШЛИ!)
ДОБРЕ ДОШЛИ!
APITOДата: Пятница, 29.04.2011, 12:50 | Сообщение # 1
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Здравейте приятели и добре дошли в сайта! Ще се радвам да споделите вашите впечатления и опит в пчеларството. Надявам се че и колегите от Русия и другите републики също ще се включат в коментарите и ще споделят своя опит.
 
zina80Дата: Воскресенье, 12.06.2011, 10:02 | Сообщение # 16
Болгария. Plovdiv.
Группа: Проверенные
Сообщений: 21
Статус: Offline
APITO Дата: Суббота, Вчера, 08:31 | Сообщение # 13

Днес си имаме рожденник!!! Честит рожден ден на колежката zina 80!!! И да не забрави да почерпи. cake booze
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------
Благодаря АПИТО kiss lips
 
APITOДата: Среда, 21.09.2011, 12:03 | Сообщение # 17
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Честит рожден ден на колегата volodq и да не забрави да почерпи виртуално!!! biggrin
 
simzarДата: Среда, 26.10.2011, 20:38 | Сообщение # 18
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 1
Статус: Offline
Привет пчелари ! Аз съм Симо и съм от България, Свищов.Занимавам се с пчеларство отскоро и ми доставя голямо удоволствие. Тази пролет започнах с три кошера, сега са седем ЛР. Чета много но имам все още малък практически опит. Надявам се, че с този чудесен форум ще науча нови неща и с каквото мога ще помагам.
 
DANДата: Четверг, 27.10.2011, 11:56 | Сообщение # 19
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Добре дошъл Симо!
Ти си ми почти земляк. Радвам се да разбера, че има нови пчелари, защото все по-вече чувам за хора, които са се отказали. Ще си помагаме с каквото можем.


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Четверг, 27.10.2011, 20:40 | Сообщение # 20
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Добре дошъл на колегата Симо!Радостно е да има такива хора с желание да развиват пчеларство.С каквото можем -насреща сме.
 
volodqДата: Среда, 23.11.2011, 15:27 | Сообщение # 21
Болгария. Vraca.
Группа: Проверенные
Сообщений: 3
Статус: Offline
Привет колеги!Аз съм от Враца и се занимавам с пчеларство от 10 год. имам 70 кошера(ДБ и МК),но понеже не мога да се издържам/ на този етап/с пчеларство работя и друго,но мечтата ми са пчелите.
 
DANДата: Среда, 23.11.2011, 19:14 | Сообщение # 22
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Добре дошъл колега. Бъди жив и здрав да си гледаш пчелите. 70 кошера са много работа.

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Среда, 23.11.2011, 22:53 | Сообщение # 23
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Добре дошъл колега ,тук повечето са ентусиасти които работят и друга работа и е добре да споделяш опита си -70 кошера си е сериозна бройка при положение че това не ти е основно занимание.
 
ankirДата: Воскресенье, 11.11.2012, 21:58 | Сообщение # 24
Группа: Проверенные
Сообщений: 6
Статус: Offline
Здравейте!Имам два въпроса към българските пчелари ...Каква е цената на меда на дребно и на едро?Колко мед може да се изкара за сезон от кошер?Благодаря.
 
ЗаркоДата: Понедельник, 12.11.2012, 15:23 | Сообщение # 25
Болгария. Jambol.
Группа: Проверенные
Сообщений: 206
Статус: Offline
Аз лично изкарах по около 45 кг. от кошер. Цената на едро е ниска - 4.2 лв. за кг., а на дребно е в зависимост от региона между 6 и 10-тина лева.

Простаците са толкова много, а куршумите тоооолкова малко...
 
ankirДата: Среда, 14.11.2012, 20:30 | Сообщение # 26
Группа: Проверенные
Сообщений: 6
Статус: Offline
Каква е цената на пчелите и кошерите?Чрез събиране на регионите на мед разлика са около или около една и съща?
 
APITOДата: Среда, 14.11.2012, 21:40 | Сообщение # 27
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
ankir Здравей и добре дошъл!!!!!Цената на пчелите(отводка ) е около 10 евро за пита,цената на кошерите е различна в зависимост от системата кошер и конфигурация и е между 40 –80 евро.Добивите на мед са различни във отделните региони тази година поради сушата добива на мед е по-малък -при мен около 35-40 кг от кошер.Как е при вас в Украйна -доволен ли сте от изминалия сезон ? С каква система кошери работите?
 
ankirДата: Среда, 14.11.2012, 22:11 | Сообщение # 28
Группа: Проверенные
Сообщений: 6
Статус: Offline
APITO, Като цяло доволен.Въпреки сухо лято семействата събраха около 50 кг. Събраха достатъчно за зимуване .Аз работя с кошери, два корпуса на десет рамки и два магазина.Тази година, акацията разцъфтя много по-рано от обикновено и пчелите успяха да съберат липов мед без примеси от акацията.Аз се интересувам за България по отношение на пчеларството.Кои региони са най-добре за това? Какви сортове мед събирате?
 
APITOДата: Понедельник, 19.11.2012, 21:53 | Сообщение # 29
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
ankir сново Привет!!!Района в който пчеларствам е полски и разчитаме на медоносните растения които се засяват-рапица,слънчоглед.Акация и липа има но не в големи площи има също бяла комунига и ливадна паша-това са основните паши при мен .Подържащата паша е разнообразна и трудно бих могъл да изброя всички медоносни растения.В другите региони е различно, разнообразието е по-голямо. Поздрави!!!!
 
APITOДата: Понедельник, 19.11.2012, 23:22 | Сообщение # 30
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
ankir основной медосбор у меня рапс,посолнечника,липьi и акацию,разнотравие только поддерживает.А какие медоносов у вами?

Перевод ГУГЛ неточньi ,если хочете можно писать по русский мьi понимаем все -если непонятно коллегами я постараюсь переведит. wink
 
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Пчеларите » ДОБРЕ ДОШЛИ! (ДОБРЕ ДОШЛИ!)
  • Страница 2 из 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Поиск:



Free counters!
Проверка тИЦ и PR
Verification: 4238634e5a51a6dc
Copyright MyCorp © 2024