Четверг, 25.04.2024
НА ПЧЕЛЬНИКЕ
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 2 из 2
  • «
  • 1
  • 2
Модератор форума: APITO  
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Пчеларите » Новини
Новини
APITOДата: Суббота, 10.12.2011, 12:48 | Сообщение # 16
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
За съжаление колега това е положението.Организациите които би трябвало да защитават интересите на пчеларите нехаят за проблемите и всичко е оставено на самотек...Не виждам какво може да се направи.
 
volodqДата: Вторник, 13.12.2011, 19:35 | Сообщение # 17
Болгария. Vraca.
Группа: Проверенные
Сообщений: 3
Статус: Offline
Цеко,младите колегите са още наивни и се връзват на глупости,като стачки и т.н. ние(по-старите) си знаем,че нищо няма да получим,а обратното ще става по-лошо за нашия бранш.Аз моите кошери съм ги записал при ветеринара в кметството,но тази година ще запиш на половина,защото се опасявам от данъци и бирници!За помощ на кошер не се надявайте колеги в близко бъдеще.
 
DANДата: Среда, 14.12.2011, 13:48 | Сообщение # 18
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
То е ясно, че след време ще дават мило и драго за да гледаме пчели. Само, че и ние няма да можем тогава да ги гледаме защото ще измират без причина и просто ще си изчезнат. Това е по-голямата болка.

Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Среда, 14.12.2011, 18:35 | Сообщение # 19
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Така е Володя все по -лошо става за пчеларите,никакви облекчения камо ли да разчитаме на субсидии,аз също съм декларирал половината кошери че не знам какво ще измъдрят.Наистина пчелите са пред изчезване,мой колега се оплака че от 30 кошера -12 са празни!!!!Отидох да видя и останах поразен -мед си има ,в някои пити имаше и малко запечатано пило,гнездата стеснени и нито една пчела в тях.Не знам какво да го посъветвам ще търся съвет от колеги които са препатили
-дано са сигнали до някакъв извод за причината.
 
DANДата: Среда, 04.01.2012, 19:04 | Сообщение # 20
Болгария. Ruse.
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Статус: Offline
Мислете колеги - мислете! Само интуицията може да ви помогне да откриете причината за това изчезване. Помощ не търсете от друго място. Никой нищо няма да каже по въпроса. Ако са GSM-ми няма да ги спрат. Ако са пестициди няма да ги забранят. Ако са някакви бактерии и вируси досега отдавна щяха да ги изолират и изследват. Ще се радвам ако Българин открие причината за изчезването на пчелите.
Ще ви помоля да бъдете наблюдателни и да опишете всички признаци които сте забелязали при отварянето на такива кошери и при оглед отвън пред прелката. Можем да мислим заедно по въпроса.
Весело посрещане на Коледните празници! Бъдете живи и здрави!

Добавлено (04.01.2012, 19:04)
---------------------------------------------
http://curious.actualno.com/news_373535.html
Прочетете това. Интересно е.


Трябва да се учим на пчеларство предимно от пчелите, а не от пчеларите!
 
APITOДата: Среда, 04.01.2012, 22:55 | Сообщение # 21
Болгария. Plovdiv.
Группа: Модераторы
Сообщений: 457
Статус: Offline
Интересна информация..Може и да има нещо вярно в това понеже много рових и разпитвах колеги които са пострадали от това бедствие.Определено не е зараза-да речем бацили) след като меда от такива семейства се използва напролет и ефекта не се проявява.
 
Форум » ФОРУМ Пчелар БЪЛГАРИЯ » Пчеларите » Новини
  • Страница 2 из 2
  • «
  • 1
  • 2
Поиск:



Free counters!
Проверка тИЦ и PR
Verification: 4238634e5a51a6dc
Copyright MyCorp © 2024